pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Ferrer už stráca kontakt s mladými puškami
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Ferrer už stráca kontakt s mladými puškami

Vo štvrtok sa dohrajú na tohtotýždňových podujatiach zápasy 2. kola. Pozreli sme sa do Bastadu, kde hrá aj obhajca David Ferrer, či na veteránsky súboj Samanthy Stosurovej s Patty Schnyderovou z Gstaadu.

ATP 250 Bastad – 2. kolo

John Millman vs Federico Delbonis (19.7. o 11:00)

Austrálčania nikdy neboli vyhlásení antukári, ale Millman sa tento rok profiluje ako výborný hráč na tento povrch. Predurčuje ho k tomu výborná hra od základnej čiary. Tento rok má na najpomalšom povrchu na konte finále z Budapešti či víťazný challenger z Aix-en-Provence. V Bastade začal demoláciou Andreozziho. A ďalší argentínsky antukár sa mu postaví do cesty zajtra. Delbonis neprežíva optimálnu sezónu a ani vo Švédsku nezačal úplne presvedčivo, keď mu vzal set papierovo slabší Zeballos. John to bude mať zložité, ale v kurze vyše 2 sa oplatí skúsiť jeho víťazstvo.

Tip: víťazstvo Millmana

Kurz: 2,07

ATP 250 Bastad – 2. kolo

Casper Ruud vs David Ferrer (19.7. o 13:40)

Dvaja antukári z odlišných generácií. Ferrer vyhral tento rok iba deväť zápasov a jeho kariéra sa nezadržateľne blíži ku koncu. Hoci obhajuje vo Švédsku titul, nemožno od neho očakávať zázraky. Bez kvalitného servisu a schopnosti zakončovať výmeny to má v 36 rokoch veľmi ťažké. Príliš presvedčivý nebol ani v 1. kole proti Kolářovi. Mladík Ruud má potenciál min. na top 20. Na antuke sa cíti ako ryba vo vode a zajtra má o motiváciu postarané. V 1. kole úžasne stupňoval výkon proti Munarovi a ak na to nadviaže, pre Ferrera môže byť priveľkým sústom. Minimálne set mu vezme určite.

Tip: Ruud vyhrá aspoň set

Kurz: 1,51

WTA International Gstaad – 2. kolo

Patty Schnyderová vs Samantha Stosurová (19.7. o 17:30)

Súboj slávnych veteránok. Zatiaľ čo Samantha sa stále drží aspoň v top 100, Patty sa už pohybuje v 39 rokoch najmä na okruhu ITF. Na domácej antuke využila priazeň žrebu a vydrela postup cez von Deichmannovú. Stosurová nedala šancu Schiavoneovej. Práve Austrálčanke musia gstaadske podmienky náramne sedieť. Vo vysokej nadmorskej výške lietajú loptičky rýchlo, vysoko skáču, čo nahráva jej servisu a naliftovanému forhendu. Favoritkou by bola aj inde, tu sa však misky váh ešte výraznejšie prikláňajú na jej stranu. Schnyderová už na tenistky z top 100 vo všeobecnosti nestačí. Tipujeme jasný výsledok.

Tip: víťazstvo Stosurovej 2:0 na sety

Kurz: 1,68

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Balázs a ďalší antukári na Roland Garros hladko vyhrajú

Kvalifikácia Roland Garros bude zajtra pokračovať ďalšími zápasmi 1. kola. Dôveru vkladáme do antukárov ako …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 + 12 =