štvrtok , marec 21 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Fognini môže potrápiť aj del Potra
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Fognini môže potrápiť aj del Potra

Zajtra sa na všetkých turnajoch rozhodne o finalistoch. Zároveň sa stále bojuje o miestenky na Turnaj majstrov resp. MS WTA Tour. Fabio Fognini či Anastasia Sevastovová majú skutočne obrovskú motiváciu.

ATP 500 Tokio – semifinále

Denis Šapovalov vs Daniil Medvedev (6.10. o 7:00)

Tretí súboj týchto mladých pušiek, pričom momentálna bilancia je 2:0 pre Šapovalova. Vlani na US Open vyhral hladko, tento rok vo Washingtone otáčal priebeh. V oboch prípadoch však bol vo výbornej forme. Teraz sa trochu trápi, keď aj do tokijského semifinále postupoval cez tri trojsetové maratóny. Medvedev naopak nedal šancu Schwartzmanovi, Kližanovi ani Raoničovi. Na svoju výšku sa veľmi dobre pohybuje, a hoci má určité rezervy na podaní, aktuálne je v medzihre konzistentný. Práve to dosť limituje Šapovalova, ktorý má veľké výkyvy.

Tip: víťazstvo Medvedeva

Kurz: 1,84

WTA Premier Mandatory Peking – semifinále

Anastasija Sevastovová vs Naomi Osaková (6.10. o 8:30)

Sevastovová má ešte teoretickú nádej kvalifikovať sa na MS WTA Tour. V Pekingu potrebuje získať titul, čo sa však nejaví veľmi reálne. Hoci je to šikovná tenistka s výborným pohybom, ak agresívnejšia súperka nerobí mimoriadne veľa chýb, jej šance klesajú. Dnes jej chybami výrazne pomohla Cibulková. Osaková si dokáže uhrávať fiftíny sama, svojou aktivitou, navyše má výrazne lepší servis. Dnes mala po dlhšej dobe slabší deň, no proti Čang Šuaj napokon vydrela víťazstvo. Určite jej to znova dodalo sebavedomie a zajtra by mala pred Sevastovovou definitívne zabuchnúť singapurskú bránu.

Tip: víťazstvo Osakovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,93

ATP 500 Peking – semifinále

Juan Martín del Potro vs Fabio Fognini (6.10. o 10:30)

Fognini prežíva životný rok a stále sa môže pobiť o Turnaj majstrov. To musí byť motivácia aj preňho, hoci je známy svojou občasnou ľahostajnosťou. V Pekingu začal zvoľna proti Albotovi, ale priebeh otočil a Rubľova i Fucsovicsa už prevalcoval. Keď je Fabio hlavou v zápase, tak jeho jedinou slabinou je podanie, čo však kompenzuje skvelými riternami. Del Potro už má Turnaj majstrov vo vrecku. V jeho prípade sa občas vyskytujú pomalšie rozbehy, čo by mohol Talian využiť. Zaujímavá je aj vzájomná bilancia. Ak škrtneme skreče, je to 2:1 pre „Delpa“, z toho na harde 1:1. V Sydney 2015 vyhral 2:1 na sety, tento rok v Acapulcu prehral 4:6, 2:6. Fognini určite má na to, aby Juana Martína potrápil aj zajtra.

Tip: Fognini vyhrá aspoň set

Kurz: 1,96

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

ATP Miami – odvážny tip na nečakaného víťaza

Zo západu letíme na východ, horúcu a suchú Kaliforniu meníme za slnečné a vlhké Miami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 2 =