pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Francúzsko sa vo štvorhre vráti do hry o „šalátovú misu“
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Francúzsko sa vo štvorhre vráti do hry o „šalátovú misu“

Daviscupové finále bude v sobotu pokračovať štvorhrou. Na oboch stranách sa predstavia elitní deblisti, čo sľubuje vysokú kvalitu. Francúzsko je napriek tomu pomerne jasný favorit.

ATP Challenger Pune – finále

Prajneš Gunneswaran vs Elias Ymer (24.11. o 13:30)

O predposledný challengerový titul roka zabojuje domáci Ind Gunneswaran proti švédskemu mladíkovi. Prajneš hrá v životnej forme, minulý týždeň triumfoval v Bangalúre a dnes zdolal v Pune nasadenú jednotku Albota. Jeho tenis je založený na dobrom ľaváckom podaní a útočnom prístupe (najmä zo silnejšieho forhendu). Ymer je behavý typ, ktorý má rád dlhšie výmeny a zajtra bude zrejme často pod tlakom. Dnes nepredviedol proti Schnurovi úplne presvedčivý výkon, čo je tiež jeden z dôvodov, prečo odhadujeme šance v pomere 60:40 pre Gunneswarana.

Tip: víťazstvo Gunneswarana

Kurz: 1,95

Davis Cup – finále

Francúzsko vs Chorvátsko (4hra) (24.11. o 14:00)

Francúzsko vyrukuje do štvorhry s elitným párom Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut. Hoci vyhľadávajú v singli obaja rýchle povrchy, v debli im antuka svedčí. Tento rok spolu ovládli Roland Garros. Druhá polovica sezóny im až tak nevyšla, ale postupom do finále Turnaja majstrov naznačili ďalší vzostup formy. Chorváti naopak postavia dosť nezohratý tandem. Ivan Dodig s Matem Pavičom si tento rok bok po boku zahrali iba v Čcheng-tu a ani zisk titulu netreba preceňovať. Čelili takmer výlučne challengerovým hráčom a stratili tri sety. Ani jednému z nich sa na jeseň veľmi nedarilo, proti domácim matadorom by mali ťahať za kratší koniec.

Tip: víťazstvo Francúzska

Kurz: 1,52

ATP Challenger Andria – finále

Karol Drzewiecki/Szymon Walków vs Marc-Andrea Hüsler/David Pel (24.11. o 14:30)

Na rýchlom harde v Andrii si to deblisti rozdajú už o titul. Poliaci Drzewiecki s Walkówom sú v druhej resp. tretej stovke rebríčka a primárne zbierajú úspechy na okruhu ITF. V Andrii mali pomerne ťažkú cestu do finále, keď sa nadreli aj proti neznámym Talianom Riccovi s Trescom. Hüsler s Pelom sú na tom rebríčkovo i skúsenosťami lepšie. Cestou do finále nestratili ani set, obaja výborne servujú a poľský tandem by mali prevýšiť.

Tip: víťazstvo páru Hüsler/Pel

Kurz: 1,76

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Prelomí konečne Nadal tohtosezónne prekliatie?

Aj dnes sme si pre vás pripravili tipérske odporúčania. Čaká nás neuveriteľný 54. diel rivality …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

8 + four =