nedeľa , jún 16 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Gerasimov bude v Bratislave pokračovať v spanilej jazde
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Gerasimov bude v Bratislave pokračovať v spanilej jazde

Bratislavský Slovak Open bude mať zajtra na programe kompletný štvrťfinálový program. Vybrali sme z neho dva zápasy, pričom v jednom čakáme veľkú bitku. V druhom by zas mal Jegor Gerasimov potvrdiť skvelú formu.

WTA 125K Limoges – štvrťfinále

Jekaterina Alexandrovová vs Pauline Parmentierová (9.11. o 13:00)

Mladá Ruska Alexandrovová má výborný záver roka. Po priemernej sezóne sa dostala v európskych halách do špičkovej formy. Už na WTA turnaji v Linzi postúpila po skalpoch Siniakovej či Pavľučenkovovej do senzačného finále. Forma jej, zdá sa, vydržala. V Limoges zatiaľ zvládla Govorcovovú a Voráčovú. Veteránka Parmentierová je tento rok ženou dvoch turnajov. Dlhodobo sa jej v podstate nedarí (bilancia 25:30), ale šokujúco vyhrala WTA akcie v Istanbule a Quebecu. Jej devízou je útočné pojatie, no silovo by jej mala Ruska v pohode sekundovať. Navyše má lepší pohyb a v poslednej dobe i výkonnostnú stabilitu.

Tip: víťazstvo Alexandrovovej

Kurz: 1,87

ATP Challenger Bratislava – štvrťfinále

Sergij Stachovskij vs Alexander Bublik (9.11. o 13:20)

Druhý vzájomný zápas medzi ukrajinským veteránom a mladým Kazachom sľubuje veľkú bitku. Oveľa väčšiu, než vlani na antuke v Maroku, kde vyhral Sergij 7:5, 6:0. Halové prostredie je obom blízke, obaja majú dobrý servis. Kým Bublik sa po ňom snaží diktovať tempo od základnej čiary, Stachovskij je známy úderovou variabilitou a častými prechodmi na sieť. Priemerná forma jedného i druhého v Bratislave graduje. Ukrajinec sa nadrel len v kvalitnom v 2. kole proti Gombosovi, Kazach už na úvod proti Martinovi, keď sa tradične pomalšie rozbiehal. Dnes však zahral vynikajúco proti Sonegovi a zajtra určite nepredá kožu lacno.

Tip: počet gemov viac ako 22,5

Kurz: 1,85

ATP Challenger Bratislava – štvrťfinále

(9.11. o 16:00)

Bielorus Gerasimov hrá svoj životný tenis. Delový servis a nekompromisné zakončovanie z forhendu i bekhendu ho v Bratislave pasujú do roly jedného z hlavných favoritov. Triumfoval tu už v roku 2015, keď na ceste za titulom zdolal v jedinom vzájomnom dueli Rosola 2:0. Momentálne je v ešte lepšej forme. Masurovi pustil štyri, Lackovi šesť gemov. Skúsený Rosol už má zrejme najlepšie roky za sebou. Aj jemu Bratislava sedí, vyhral tu v sezóne 2012, ale jeho výkonnosť odvtedy klesla. Dobré podanie mu výrazne pomohlo proti Härteisovi i Bemelmansovi, ale Gerasimov bude každé zaváhanie trestať a mal by zvíťaziť.

Tip: víťazstvo Gerasimova

Kurz: 1,87

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Bertensová v Hertogenboschi nezaváha

V dnešných tipoch sme si posvietili na finálové duely v Stuttgarte a Hertogenboschi. Po tretí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen + 7 =