streda , február 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Goffin s veľkou šancou zdolať druhýkrát Dimitrova
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Goffin s veľkou šancou zdolať druhýkrát Dimitrova

Turnaj ATP Masters 1000 v Monte Carle už vrcholí. Zajtra je na programe kompletné štvrťfinále aj s účasťou Rafaela Nadala, Marina Čiliča, Dominica Thiem či David Goffina.

ATP Masters 1000 Monte Carlo – štvrťfinále

Grigor Dimitrov vs David Goffin (20.4. o 11:05)

V úvodnom štvrťfinále na seba narazia starí známi, ktorí majú na konte už 10 oficiálnych vzájomných zápasov. V bilancii vedie Dimitrov 9:1. Na antuke sa však nikdy nestretli v rámci okruhu ATP a posledný duel na tomto povrchu je spred 8 rokov. Práve tu má David určite najväčšie šance. Dokonca by mal byť favorit, keďže je to jeho top podklad, zatiaľ čo Bulhar sa na ňom cíti najhoršie. V Monte Carle otáčal Grigor proti Herbertovi aj Kohlschreiberovi. Goffin sa zdá byť po kurióznom zranení oka z Rotterdamu konečne pripravený. Tsitsipasa aj Bautistu Aguta porazil v dvoch setoch. Zajtra sa bude tešiť znova.

Tip: víťazstvo Goffina

Kurz: 1,87

ATP Masters 1000 Monte Carlo – štvrťfinále

Rafael Nadal vs Dominic Thiem (20.4. o 12:30)

Predčasné finále. Aj to očakávajú fanúšikovia od tejto bitky dvoch možno najlepších antukárov súčasnosti. Je to práve Thiem, kto uštedril vlani v Ríme „Rafovi“ poslednú antukovú porážku. Španiel mu to potom na Roland Garros vrátil aj s úrokmi. Nadal je momentálne určite hladný po úspechoch, keďže ho v úvode roka trápili zdravotné problémy. Navyše, na každom turnaji môže prísť o post svetovej jednotky. V Monaku hrá fantasticky, a hoci je Dominic určite nebezpečný súper, ani on nemá optimálnu zápasovú prax. Dnes síce podal skvelý výkon proti Djokovičovi, ale na najlepšieho antukára všetkých čias by mal byť prikrátky.

Tip: víťazstvo Nadala 2:0 na sety

Kurz: 1,45

ATP Masters 1000 Monte Carlo – štvrťfinále

Kei Nišikori vs Marin Čilič (20.4. o 14:00)

Subtílny Japonec a vysoký Chorvát už majú na konte 13 vzájomných stretnutí. Zatiaľ vedie 7:6 Nišikori, ktorý stratil v Barcelone 2014, v jedinom antukovom dueli, len 4 gemy. Antuka mu je blízka, zatiaľ čo Chorvát na nej má trochu problém s pohybom. V Čiličov prospech nehrá ani fakt, že mal v Monte Carle v 1. kole voľný žreb a dnes proti nemu nenastúpil Raonič. Rozohratosť môže hrať do Japoncových karát. Na konte má skalpy Berdycha, Medvedeva, Seppiho a veríme, že na ne zajtra nadviaže. Jeho skvelý pohyb a základné údery s výbornou dĺžkou robia Marinovi dlhodobo problémy.

Tip: víťazstvo Nišikoriho

Kurz: 1,92

Sledujte zápasy z Monte Carla naživo na TV Tipsport.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Schwartzman v úlohe outsidera aj maďarská kráska

Diego Schwartzman na antuke ako outsider proti hráčovi z druhej päťdesiatky? Jekaterina Alexandrovová proti takmer …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

six − two =