utorok , marec 19 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Groth si odkrúti v Melbourne singlovú derniéru
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Groth si odkrúti v Melbourne singlovú derniéru

BRATISLAVA – Dnes v noci sa začína kvalifikácia grandslamového Australian Open. V Melbourne zrejme odohrá posledný zápas kariéry Sam Groth.

ATP 250 Auckland – 2. kolo

Steve Johnson vs Roberto Bautista Agut (10.1. o 0:35)

Američan Johnson v úvode roka príliš neoslňuje. V Brisbane prehral v 1. kole s De Minaurom, v Sydney ho trápil Caruana. Steve má rýchle povrchy rád, no viac mu sedí americká pôda. Na austrálskych turnajoch robí zatiaľ priveľa chýb. V noci ho čaká neobľúbený súper. So španielskym univerzálom prehral všetky štyri zápasy. Roberto vypadol minulý týždeň v Pune už v 2. kole, v Aucklande na úvod nedal šancu deblistovi Venusovi. Jeho medzihra je na vyššej úrovni než Johnsonova, ten nie je v takej pohode, aby Španiela potrápil.

Tip: víťazstvo Bautistu Aguta 2:0 na sety

Kurz: 1,89

Australian Open – 1. kolo kvalifikácie

Taylor Fritz vs Sam Groth (10.1. o 4:15)

Servisman Groth sa na domácom Grand Slame lúči s kariérou. Podanie je v podstate jediný úder, o ktorý sa dokázal pravidelne opierať. Vlani ho však opustila výkonnosť a ani obávaný servis už nebol takou istotou. Na prípravnom turnaji v Brisbane prehral 0:2 s Hanfmannom. Fritz patrí medzi najväčšie tenisové talenty. Okrem dobrého podania sa spolieha najmä na svoj kvalitný forhend. V medzihre je o dve triedy lepší ako Groth, čo rozhodne. Dá sa predpokladať, že ak aj dospeje niektorý set do skrátenej hry, v nej bude prevaha na strane Taylora. Formu má solídnu, čo dokumentoval minulý týždeň postupom do finále challengeru v Nouméi.

Tip: víťazstvo Fritza 2:0 na sety

Kurz: 1,94

ATP 250 Sydney – 2. kolo

John Millman vs Gilles Müller (10.1. o 10:20)

Skúsený Luxemburčan sa vlani dočkal v Sydney prvého titulu. Tamojší rýchly povrch jeho hre sedí. Okrem razantného a zároveň variabilného ľaváckeho podania sa Gilles spolieha najmä na časté prechody na sieť. Vlani na jeseň ho trápili zdravotné ťažkosti, dnes je fit. V Brisbane prehral s Čchung Hjeonom a hlad po víťazstvách musí byť uňho veľký. Domáci Millman má dobrú formu. V Brisbane potrápil Dimitrova, na konte má tento rok skalpy Polanského a Popyrina. Johnovou slabinou je servis, devízou zas vyrovnaná úroveň základných úderov. Zápas je otvorený, v peknom kurze si však musíme zahrať víťazstvo bombardéra Müllera. Vzájomná bilancia je zatiaľ 1:1.

Tip: víťazstvo Müllera

Kurz: 2,09

Sledujte zápasy zo všetkých tohtotýždňových turnajov naživo na TV Tipsport.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Miami so súbojom generácií aj talentovaná Osuigweová

Ženy už vstúpia v Miami do hlavnej súťaže. Podujatie je známe tým, že dáva šancu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 2 =