nedeľa , august 18 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Gulbis pri chuti aj únava supertalentu
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Gulbis pri chuti aj únava supertalentu

Sezóna sa pomaly chýli ku koncu, no stále sú tu hráči. ktorí majú o čo hrať. Napríklad Ernests Gulbis o hlavnú súťaž Australian Open.

ATP 250 Antverpy – 1. kolo

Albert Ramos-Viňolas vs Tallon Griekspoor (16.10. o 13:20)

Rýchly tvrdý povrch v antverpskej hale praje tenistom s dobrým podaním, ktorí vedia hrať celodvorcový tenis. Griekspoor je jedným z nich. V tomto prostredí zdolal v aktuálnej sezóne aj Wawrinku, v Antverpách nepustil v kvalifikácii set Moutetovi ani Robertovi. Ramos-Viňolas hrá v druhej polovici roka mizerne. Vždy bol špecialista na antuku a ak aj zahral dobre na harde, tak vonku. Jeho kariérna bilancia v hale je 17 výhier, 42 prehier. Keď k tomu pridáme fakt, že v tomto prostredí nehral takmer 12 mesiacov, vyjde nám ako jasný favorit holandský mladík.

Tip: víťazstvo Griekspoora

Kurz: 1,77

WTA International Luxemburg – 1. kolo

Dajana Jastremská vs Varvara Lepčenková (16.10. o 16:15)

Mladučká Ukrajinka vs skúsená Uzbečka s americkým pasom. Dajana je ohromný talent, má dobré podanie, aktívne pojatie, ale je tu jeden faktor, ktorý nemožno prehliadať. Len včera hrala finále na harde vonku v Hongkongu. Presun cez pol zemegule jej určite dal zabrať. Navyše sa musí vysporiadať aj s prechodom pod strechu. Lepčenková podobný problém nemá, keďže v Luxemburgu bojovala v kvalifikácii. Najmä v prvom sete to môže byť cítiť. Varvara síce nemá príliš úspešnú sezónu, no v jej závere šokovala napr. Sabalenkovú a set vzala minulý týždeň v Tchien-ťine aj Karolíne Plíškovej. V úvode môže Ukrajinke poriadne zavariť.

Tip: víťazstvo Lepčenkovej v 1. sete

Kurz: 2,39

ATP 250 Štokholm – 1. kolo

Mikael Ymer vs Ernests Gulbis (16.10. o 18:30)

Je len málo kontroverznejších hráčov ako Gulbis. Na jednej strane obrovský talent s potenciálom na top 20, na strane druhej bohém, ktorý tenisu nedáva všetko. Keď však zapne, vie zdolať kohokoľvek. Tento rok si to na Wimbledone odniesol napr. Alexander Zverev. Potom prišiel klasický „gulbisovský“ útlm, no v Štokholme zase zabral. V kvalifikácii zdolal 2:0 Erikssona aj Benneteaua. Výborne mu funguje servis. V závere roka môže stále zabojovať o hlavnú súťaž Australian Open 2019, čo by mohla byť dostatočná motivácia. Ymera zdolal v januári v hale na harde v Rennes a uspieť by mal aj zajtra. Mikael je síce talent, ale nemá formu, navyše je výkonnostne stále len na úrovni 150. – 200. miesta.

Tip: víťazstvo Gulbisa

Kurz: 1,83

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Madison Keysová

Tenisové tipy: Keysová ukončí Kuznecovovej spanilú jazdu

Prestížny turnaj v Cincinnati dnes spozná svojich víťazov. Posvietili sme si na ženskú dvojhru. Dnes …

Komentáre

  1. velmi dobre analyzi zapasov, len tak dalej!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen − three =