piatok , máj 24 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Gunneswaran sa priblíži k vysnívanému Australian Open
Foto: ITF/Srdjan Stevanovič

Tipérsky špeciál: Gunneswaran sa priblíži k vysnívanému Australian Open

Kým väčšina tenistov už oddychuje prípadne začína prípravu na sezónu 2019, hŕstka ešte bojuje o dôležité body na challengeroch. Medzi tých najmotivovanejších patrí Prajneš Gunneswaran.

ATP Challenger Pune – štvrťfinále

Prajneš Gunneswaran vs Aleksandr Nedoviesov (22.11. o 12:00)

Ind Gunneswaran hrá na konci roka svoj životný tenis. Hoci je to stále predovšetkým challengerový hráč, prípadný titul by ho poslal do hlavnej súťaže Australian Open. Pred týždňom triumfoval v Bangalúre a v Pune zdolal bez straty setu Jang Cung-chuu i Gercha. Jeho zbraňami sú razantný ľavácky servis a útočné pojatie, na ktorom v posledných mesiacoch výrazne zapracoval. Nedoviesov bol kedysi v top 100, ale zdá sa, že tieto časy sú nenávratne preč. Tento rok sa vďaka solídnemu záveru vyhrabal z tretej stovky, no zdolával najmä súperov so slabšou formou. Motivovaný domáci tenista hrajúci v životnej forme by ho mal zdolať.

Tip: víťazstvo Gunneswarana

Kurz: 1,48

ATP Challenger Andria – 2. kolo

Ugo Humbert vs Vladimir Ignatik (22.11. o 12:00)

Súboj dvoch tenistov s výborným servisom. Humbert prenikol tento rok do top 100, ale na posledných turnajoch mu dochádza energia. Ako veľký favorit podľahol napr. Baldimu alebo Coppejansovi. Dnes nepodal úplne presvedčivý výkon ani proti Oliveirovi. Niekdajší veľký talent Ignatik dlhé roky osciluje medzi druhou a treťou stovkou renkingu. Jeseň má výsledkovo mizernú. Často však ide o tesné porážky sprevádzané tajbrejkmi. Vzhľadom na Humbertov výkonnostný pokles a výborné podanie na oboch stranách očakávame, že duel bude vyrovnaný.

Tip: počet gemov viac ako 22,5

Kurz: 1,88

ATP Challenger Andria – 2. kolo

Liam Caruna vs Sergij Stachovskij (22.11. o 13:20)

Súboj generácií môže byť vyrovnanejší ako naznačujú kurzy. Veterán Stachovskij už nemá ani zďaleka takú výkonnosť ako v minulosti. Na hardoch po US Open poprehrával aj s hráčmi ako Otte, Janvier či Hoang. V 1. kole v Andrii si poradil s Violom. Caruana má určite potenciál aspoň na top 200. Tento rok zbieral cenné skúsenosti aj na Next Gen ATP Finals, kde vzal set Fritzovi. Rýchle prostredie mu vyhovuje, ak si poradí s Ukrajincovými častými nábehmi na sieť, určite má na to, aby mu aspoň set vzal.

Tip: Caruana vyhrá aspoň set

Kurz: 1,99

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Talent: Šestnásťročný zázrak prirovnávaný k Rafaelovi Nadalovi

V posledných týždňoch na okruhu výrazne zarezonovalo meno Carlos Alcaraz Garfia. Španielsky zázrak už v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen − 1 =