piatok , máj 24 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Južnyj doma ešte naposledy zvíťazí
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Južnyj doma ešte naposledy zvíťazí

Rus Michail Južnyj sa tento týždeň v Petrohrade lúči s kariérou. Dokáže ešte naposledy zvíťaziť? A ako dopadne šláger Stan Wawrinka vs Karen Chačanov?

WTA International Soul – 2. kolo

Stefanie Vögeleová vs Sie Šu-wej (19.9. o 7:30)

Švajčiarsko-taiwanská bitka v Soule. Za bežných okolností by bola favoritka Šie Šu-wej, no po minulotýždňovom triumfe v Hirošime nepôsobí úplne sviežo. Dnes bola jednou nohou na ceste domov, keď súboj s Teichmannovou zachránila v tajbrejku tretieho setu. S Vögeleovou má bilanciu 0:2, ktorú si zajtra nemusí vylepšiť. Stefanie síce nie je v top forme, ale variabilnú hru Taiwančanky dokáže eliminovať. Únava v kombinácii so vzájomnou bilanciu zvádzajú k tomu, že ak nás aj nečaká prekvapenie, set švajčiarska tenistka získa.

Tip: Vögeleová vyhrá aspoň set

Kurz: 1,67

ATP 250 Petrohrad – 2. kolo

Stan Wawrinka vs Karen Chačanov (19.9. o 14:45)

Atraktívny súboj jednej z hrajúcich legiend a ruského mladíka, ktorý má potenciál preniknúť raz do top 10. Zatiaľ čo Karen sa systematicky zlepšuje a dozrieva, Stan hrá po zdravotných patáliách rovnako čoraz lepšie. V Petrohrade, kde bol v roku 2016 vo finále, sa rozohral proti Bedenemu. Chačanov mal v 1. kole voľný žreb. Obaja aktéri medzigeneračného súboja vyznávajú útočné pojatie a vedia si výrazne pomôcť podaním. Premiérový vzájomný zápas nemá favorita, 23 a viac gemov by však malo padnúť s prehľadom.

Tip: počet gemov viac ako 22,5

Kurz: 1,66

ATP 250 Petrohrad – 2. kolo

Mirza Bašič vs Michail Južnyj (19.9. o 17:30)

Veterán Južnyj sa doma lúči s kariérou. Jeho tenis založený predovšetkým na hre od základnej čiary už v poslednom období príliš nekonkuroval mladším súperom. Napriek tomu je isté, že sa na posledný turnaj pripravil zodpovedne. Po solídnej trávnatej sezóne mu síce americké hardy príliš nesadli, ale v Petrohrade to má rád. Titul či dve finále z minulosti sa počítajú. Bašič mal dobrú úvod sezóny, ale od apríla je to v jeho podaní hotová katastrofa. Momentálne prehral šesť zápasov za sebou pri pomere setov 0:14. Pre Michaila je tu preto veľká šanca naposledy odchádzať z kurtu ako víťaz, ktorou by nemal pohrdnúť.

Tip: víťazstvo Južného

Kurz: 1,66

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Talent: Šestnásťročný zázrak prirovnávaný k Rafaelovi Nadalovi

V posledných týždňoch na okruhu výrazne zarezonovalo meno Carlos Alcaraz Garfia. Španielsky zázrak už v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 4 =