piatok , marec 22 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Kanadská prestrelka aj prehnaný kurz na Cecchinata
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Kanadská prestrelka aj prehnaný kurz na Cecchinata

Dnes sme po trojicu tipov zašli na halové kurty v Štokholme, Moskve a Antverpách. Posvietili sme si na kanadské derby aj súboj, v ktorom je Marco Cecchinato ako turnajová jednotka podľa nás zbytočne podceňovaný.

ATP 250 Štokholm – 1. kolo

Oscar Otte vs Jürgen Zopp (17.10. o 12:00)

Repríza finálového kola kvalifikácie, v ktorom uspel Otte. Nemecký dlháň pritom pricestoval do Švédska v nevýraznej forme, keď najmä v hale prehrával tento rok jeden zápas za druhým. O Zoppovi platí to isté. Po úspešnom lete upadol do hlbokej krízy. Nedávne prehry s Estrellom či Lestiennom neveštia nič dobré. Oscarovi podľahol včera 0:2 na sety, vôbec si nepomáhal servisom. Nemal pritom istotu, že sa dostane do hlavnej súťaže ako „lucky loser“, čiže nešlo o žiadnu prehru z vypočítavosti. Obaja vedia, čo od seba očakávať. Skúsime veriť znova Nemcovi, ktorý sa predsa len javí v posledných týždňoch trochu lepšie.

Tip: víťazstvo Otteho

Kurz: 1,94

ATP 250 Moskva – 2. kolo

Marco Cecchinato vs Adrian Mannarino (17.10. o 19:00)

V moskovskom 2. kole na seba narazia hráči, ktorí nevynikajú kvalitným servisom a ich doménou je hra od základnej čiary. Mannarino je po Wimbledone úplne mimo formy. Z posledných 14 zápasov prehral 10! V Moskve sa v 1. kole nadrel proti domácemu „challengeristovi“ Karlovskému. Talian Cecchinato je naopak čoraz stabilnejší a z antukového špecialistu sa mení na solídneho univerzála. Naposledy hral veľmi dobre v Šanghaji, kde zdolal Simona či Čchunga. Jediný vzájomný zápas vyhral v lete v Cincinnati Mannarino v tajbrejku tretieho setu. Tentokrát vidíme šance 55:45 v prospech Marca, na ktorého je tak hodnotný kurz.

Tip: víťazstvo Cecchinata

Kurz: 2,28

ATP 250 Antverpy – 2. kolo

Vašek Pospíšil vs Miloš Raonič (17.10. o 19:50)

Kanadské derby sľubuje minimum brejkov. Kým Miloš je typický bombardér, Vašek sa po dobrom podaní rád tlačí na sieť, kde je mimoriadne silný. Obaja majú momentálne len priemernú formu. Raonič si z posledných podujatí odniesol prehry s Medvedevom a McDonaldom. To dáva Pospíšilovi nádej, že by ho mohol zaskočiť. Navyše je rozohratý, keďže má za sebou výborne zvládnuté 1. kolo proti Leonardovi Mayerovi, kým jeho mladší krajan mal na úvod voľný žreb. Minimálne jedna skrátená hra by mala byť samozrejmosťou, tipujeme preto vyšší počet gemov.

Tip: počet gemov viac ako 22,5

Kurz: 1,69

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Auger-Aliassime potvrdí výbornú formu

Na miamské dianie si posvietime aj dnes. Podmienky na Floride prajú hráčom obľubujúcim pomalšie povrchy. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

8 + eighteen =