streda , október 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Keninová bude na začiatku fedcupového finále hrýzť
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Keninová bude na začiatku fedcupového finále hrýzť

Sofia Keninová a Alison Riskeová sú americké tromfy počas prvého dňa finále Fed Cupu. Proti favorizovaným Češkám môžu za priaznivého stavu poriadne hrýzť.

ITF Šen-čen – semifinále

Ivana Jorovičová vs Danka Koviničová (10.11. o 4:00)

Balkánske derby v Číne. Talentovaná Srbka Jorovičová bola kedysi najlepšou juniorkou sveta, ale prechod medzi ženy má kostrbatý. Jej forma v závere roka je priemerná, v Šen-čene ju dostala do tajbrejku Plipuechová, set jej vzala málo známa Ma Šu-jüe. Skúsenejšia Koviničová naopak zachraňuje mizernú sezónu pomerne úspešne. Minulý týždeň v Bombaji zdolala Danilovičovú a zobrala set Gasparianovej. V Šen-čene prešla do semifinále bez straty setu, hoci čelila aj domácej členke top 100 Wang Ja-fan. Pre nás je určite favoritkou ona, kurz je zaujímavý.

Tip: víťazstvo Koviničovej

Kurz: 1,91

Fed Cup – finále

Barbora Strýcová vs Sofia Keninová (10.11. o 14:05)

Ženská sezóna sa v podstate skončila, hráčky dlhšie nehrali súťažný zápas, a tak je pomerne zložité odhadovať ich formu.V úvodnej dvojhre je Strýcová favoritka, ale nič ľahké ju nečaká. Keninová je veľký talent, v závere roka zdolala aj Görgesovú a potrápila Sabalenkovú. Motivácia nastúpiť na takýto duel bude pre ňu obrovská. V tímových súťažiach sa výkonnostné rozdiely zmenšujú, stav 0:0 by ju nemusel zväzovať. Paradoxne, napriek skúsenostiam, by pred zaplnenou halou mohla cítiť nervozitu Barbora. Záver roka ju zastihol v priemernej forme, očakávame, že prvá dvojhra bude vyrovnaná.

Tip: Keninová vyhrá aspoň set

Kurz: 1,61

Fed Cup – finále

Kateřina Siniaková vs Alison Riskeová (10.11. o 15:45)

Štvrtý vzájomný zápas tejto dvojice favorizuje Siniakovú. V bilancii vedie 2:1. Tento rok v Hobarte síce tesne prehrala, no forma je na jej strane. Po US Open hrala špičkový tenis. Na jej štíte skončili aj Garciová, Muguruzová alebo Bertensová. V európskych halách bola potom trochu „vyšťavená“, ale po načerpaní síl by mala byť vo finále Fed Cupu znova silná. Riskeová je len priemerná hráčka top 100 bez potenciálu preniknúť medzi špičku. S výnimkou senzačného postupu do štvrťfinále v Tokiu kráčala od prehry k prehre už od Wimbledonu. Posledné premožiteľky boli Boulterová a Kudermetovová. Kateřina by mala byť ďalšia do partie.

Tip: víťazstvo Siniakovej

Kurz: 1,52

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Keninová začne v Ču-chaji víťazne

Sofia Keninová vstúpi do skupinového turnaja v Ču-chaji derby zápasom proti Alison Riskeovej. Vo Viedni …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 4 =