štvrtok , august 22 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Komplikácie pre Wawrinku a Plíškovú
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Komplikácie pre Wawrinku a Plíškovú

BRATISLAVA – Aj zajtra nás čaká na Roland Garros bohatá zápasová porcia. Po svoje tipy sme zašli tak do mužskej ako i ženskej časti turnaja.

Roland Garros – 2. kolo ženskej dvojhry

Chsieh Su-wej vs Taylor Townsendová (1.6. o 12:30)

Dve typologicky i generačne odlišné hráčky. Chsieh Su-wej má už 31 rokov a jej doménou sú rýchle povrchy. Ako elitná deblistka chodí často na sieť, na tráve či harde nezriedka prekvapí súperku kombináciou servis-volej. Na antuke hráva minimálne. Od roku 2001 absolvovala iba 89 zápasov s bilanciou 46 víťazstiev, 43 prehier. O to prekvapujúcejšie je, že zdolala v 1. kole Roland Garros Britku Kontovú. Nadviazať na takýto úspech však býva často ťažšie, než ho dosiahnuť. O 10 rokov mladšia Townsendová je silovým typom tenistky presadzujúcej sa najmä od základnej čiary. Antuka jej rozhodne nie je cudzia. Už v roku 2014 postúpila do 3. kola Roland Garros a tento výsledok by mala zopakovať. V Paríži začala hladkým víťazstvom nad vo forme hrajúcou Japonkou Miju Katovou. Hoci vie Taiwančanka nepríjemne varírovať údery, americká tenistka by ju mala vo výmenách pretlačiť a prvý vzájomný zápas zvládnuť.

Tip: víťazstvo Taylor Townsendovej

Kurz: 1,6

Roland Garros – 2. kolo mužskej dvojhry

Stan Wawrinka vs Alexandr Dolgopolov (1.6. o 12:30)

Zápas, ktorý môže patriť medzi ozdoby 2. kola. Obaja tenisti sú známi nevyspytateľnosťou. Kým Stan máva pravidelne počas sezón niekoľko skvelých turnajov, u Ukrajinca je to často turnaj jediný. Tento rok už vyhral v Buenos Aires, no odvtedy sa trápi. Preto je pomerne prekvapujúce, že v 1. kole Roland Garros vyhral 3:0 na sety nad Berlocqom. Wawrinka začal trojsetovým víťazstvom nad Kovalíkom, no rozhodne nepodal stopercentný výkon. Úvodné kola sú vždy jeho najväčším problémom. Zajtra mu podobný výkon ako v 1. kole hladkú výhru nezaručí. Dolgopolov bude často meniť rytmus hry, a keď sa dostane „na vlnu“, v istých fázach duelu môže dominovať. Vo vzájomnej bilancii navyše vedie 2:1.

Tip: Alexandr Dolgopolov vyhrá aspoň 1 set

Kurz: 1,64

Roland Garros – 2. kolo ženskej dvojhry

Jekaterina Alexandrovová vs Karolína Plíšková (1.6 o 16:00)

Česká nasadená dvojka si zmeria sily s nenápadne napredujúcou Ruskou. Karolína zažívala fantastickú sezónu, no prišla neobľúbená antuka, ktorá ju pribrzdila v rozlete. Bilancia 5 výhier, 4 prehry je určite sklamaním. Niet sa však čomu diviť. Najpomalší povrch otupuje Plíškovej servis, navyše je nútená hrať dlhšie výmeny. V Paríži ešte nikdy neprešla cez 2. kolo. Tento rok začala víťazstvom 7:5, 6:2 nad Čeng Saj-saj z Číny. Tá pri tom tiež nepatrí medzi antukárky. To neplatí pre Alexandrovovú, ktorá odohrala v kariére väčšinu zápasov na tehlovej drti s bilanciou 131:64. V 22 rokoch zažíva prelomovú sezónu. Na antuke sa tiež spočiatku hľadala, „nakoplo“ ju však semifinále z Trnavy a na Roland Garros zaskočila v 1. kole Siniakovú. Potrápiť môže aj ďalšiu českú tenistku.

Tip: počet gemov 20 a viac

Kurz: 1,94

 

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Muchová v New Yorku zdolá aj Linettovú

V New Yorku je sústredená takmer celá tenisová elita. Ženský turnaj v Bronxe sa dostáva …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 5 =