nedeľa , február 17 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Kužmovej súboj v Trnave aj „trnavský“ súboj v Ríme
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Kužmovej súboj v Trnave aj „trnavský“ súboj v Ríme

Prestížny turnaj v Ríme pokračuje, no pre slovenských fanúšikov je čiastočne zatienený významným domácim podujatím v Trnave. Dnešnú trojicu tipov sme rozdelili rovnomerne.

WTA Premier 5 Rím – 3. kolo

Daria Kasatkinová vs Jelina Svitolinová (17.5. o 11:05)

Súboj dvoch tenisových talentov pripravujúcich sa v Trnave, ktoré sa už zaradili medzi špičku. Vo vzájomnej bilancii vedie 3:0 Svitolinová, no dvakrát išlo o mimoriadne vyrovnané duely. Len tento rok na harde v Dubaji zvíťazila Ukrajinka suverénne. V Ríme obhajuje titul a začala hladkým víťazstvom nad Martičovou. Na predošlých antukových turnajoch ale zaostala za očakávaniami. Dvakrát skončila na druhej prekážke. Kasatkinová si prešla po príchode na európsku antuku krízou. V Madride už to bolo z jej strany výborné. Zajtra očakávame vyrovnaný duel, keďže obe forsírujú pomerne podobný tenis a dobre sa poznajú.

Tip: počet gemov v zápase viac ako 20,5

Kurz: 1,8

ITF Trnava – 2. kolo

Viktória Kužmová vs Madison Brengleová (17.5. o 13:00)

Presúvame sa domov s dôverou v náš talent. Viki hrá tento rok skvelý tenis a ak jej predchádzajúce antukové vystúpenia neboli stopercentné, dnes to doma naplno rozbalila. Jabeurovej nedovolila nič, bola aktívna, kvalitne servovala a ťažko by sa hľadali trhliny v jej výkone. Brengleová sa ako väčšina Američaniek presadzuje najmä na hardoch. A ak už na antuke, tak skôr severoamerickej rýchlej. V Trnave sa dnes vytrápila proti Rodinovej. Kužmová má väčší potenciál, dobrú formu a pred domácim publikom by mala zvíťaziť. Kurz je viac ako pekný.

Tip: víťazstvo Kužmovej

Kurz: 1,7

ATP Masters 1000 Rím – 3. kolo

Juan Martín del Potro vs David Goffin (17.5. o 14:00)

Rozmanitý kolorit tipov dotvára mužský Rím. Jedným zo šlágrov dňa bude súboj argentínskeho obra so subtílnym Belgičanom. „Delpo“ svoj prvý antukový štart odkladal a vybral sa až do Madridu, kde ho zaskočil Lajovič. V Taliansku začal dvojsetovým triumfom nad nebezpečným Tsitsipasom. Goffin sa po februárovom zranení oka stále nedostal do top formy. V Monte Carle a Barcelone už naznačil výrazné zlepšenie, ale v zápasoch má dosť veľké výkyvy. Veríme, že zajtra dokáže del Potrov skvelý forhend pokoriť precíznu belgickú defenzívu. Navyše, hluché pasáže môžu byť pre Davida osudné.

Tip: víťazstvo del Potra

Kurz: 1,68

Sledujte zápasy z Ríma aj Trnavy naživo na TV Tipsport.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Trojlístok z Dubaja

Náš dnešný výber tipérskych odporúčaní ma čisto dubajskú príchuť. V Spojených arabských emirátov štartuje hlavná …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven − eleven =