pondelok , december 17 2018
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Kyrgios pred domácim publikom zdolá svetovú trojku
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Kyrgios pred domácim publikom zdolá svetovú trojku

BRATISLAVA – Pohľad na 3 analýzy zápasov zo 4. kola Australian Open.

Australian Open – 4. kolo

Anett Kontaveitová vs Carla Suárezová-Navarrová (21.1. o 01:05)

Obe tenistky nezaznamenali ideálny vstup do sezóny. Načasovať dobrú hru sa im podarilo v pravý čas. Zhodne si v 1. kole poradili so súperkami 2:0 na sety a zhodne v ďalších dvoch kolách stratili po jednom sete v každom zápase. Kontaveitová vyradila v 3. kole Jelenu Ostapenkovú, ktorá ale od úvodu sezóny nehrá dobrý tenis. Suárezová-Navarrová si poradila s Kaiou Kanepiovou. Naopak, Estónka sa v Austrálii prezentovala výborne. Jediný vzájomný duel ovládla jasne Španielka. Tá by mala byť na horúce počasie lepšie kondične pripravená než severanka. Tieto 3 faktory nás presviedčajú, že postúpi práve ona.

Tip: víťazstvo Suárezovej-Navarrovej

Kurz: 2,12

Australian Open – 4. kolo

Kyle Edmund vs Andreas Seppi (21.1. o 06:30)

Bitku o postup do štvrťfinále zvedú 49. a 76. muž svetového poradia. Tak či tak bude víťazné meno prekvapením v zozname štvrťfinalistov. Edmund zaujal pri vstupe do turnaja, keď vyradil Kevina Andersona a na tento skalp dokázal nadviazať aj v ďalších dvoch zápasoch. Seppi sa zatiaľ na turnaji nestretol s hráčom najlepšej svetovej úrovne. Postupne vyradil 155., 168. a 89. hráča podľa hodnotenia ATP. Edmund ho v jedinom vzájomnom súboji navyše dokázal poraziť práve na tvrdom povrchu 2:0 na sety.

Tip: víťazstvo Edmunda

Kurz: 1,38

Australian Open – 4. kolo

Grigor Dimitrov vs Nick Kyrgios (21.1. o 09:05)

Austrálsky búrlivák hrá pred domácim publikom výborne. Nechýba mu motivácia a to je pre jeho hru prvoradé. Bulhar už nemusel byť v súťaži, keby neotočil 2. kolo. To ho stálo sily navyše, čo sa môže ukázať práve v najbližšom zápase. Kyrgios je podľa mnohých považovaný za čierneho koňa turnaja. Zatiaľ mu výborne vychádza prvý servis. V úvodnom kole zapojil do hry 73% prvých podaní, v 2. kole 71% a v treťom kole 69%. Dimitrov postupne 55%, 69% a 63%. V takomto stretnutí môže rozhodnúť práve častejšie zapojenie prvého podania. Výhodou pre Kyrgiosa je aj to, že vzájomný zápas na podujatí v Brisbane vyhral práve on.

Tip: víťazstvo Kyrgiosa

Kurz: 1,61

Všetky osemfinálové zápasy môžete sledovať na TV Tipsport. 

O nás Tomas Hmira

Absolvent univerzity v Moskve, učiteľ, tenisový milovník.

Môže Vás zaujímať

Tipérsky špeciál: Williamsová vyhrá Australian Open 2019

Necelý mesiac pred štartom úvodného grandslamu novej sezóny je Serena Williamsová považovaná za najväčšiu favoritku. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen + 9 =