nedeľa , február 17 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: López ešte na tráve má čo ponúknuť
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: López ešte na tráve má čo ponúknuť

Druhé kolo sa na tohtotýždňových trávnatých turnajoch definitívne uzavrie. Viacerí tenisti už čo-to naznačili, a tak sa dá kalkulovať aj s ich formou.

WTA International Hertogenbosch – 2. kolo

Alison Riskeová vs Fanny Stollárová (14.6. o 11:00)

Súboj dvoch kvalitných „travárok“. Riskeová už má tento rok na konte titul z ITF akcie v Surbitone, maďarská kráska Stollárová dosahovala na tomto povrchu solídne výsledky ako juniorka a v Holandsku hrá zatiaľ famózne. Po bezproblémovej kvalifikácii zaskočila aj Čang Šuaj. Jej kvalitný servis, úderová razancia a schopnosť prejsť na sieť sa na trávu hodia. Alison je skôr známa agresivitou od základnej čiary. Hoci je Američanka favoritka, vzhľadom na formu a prejav mladučkej Maďarky očakávame vyrovnané sety.

Tip: Stollárová v hendikepe +4,5 gemu

Kurz: 1,85

ATP 250 Stuttgart – 2. kolo

Gilles Simon vs Feliciano López (14.6. o 11:00)

Tenisový veterán López sa vždy cítil na tráve ako ryba vo vode. Výborne tu mohol zúžitkovať skvelé ľavácke podanie i stratégiu servis-volej. Nad Simonom vedie vo vzájomnej bilancii 4:3, na tráve však jasne 3:0! V Stuttgarte obhajuje finále, o týždeň v Queen’s Clube titul. Každá prehra by bola preňho drahá. Simon je vyhlásený obranár so slabším servisom, ktorému sedia najmä hardy. V Stuttgarte využil mimoriadne priaznivý žreb, keď čelil v 1. kole Violovi. López by však mal byť opäť priveľké sústo.

Tip: víťazstvo Lópeza

Kurz: 1,62

WTA International Nottingham – 2. kolo

Ashleigh Bartyová vs Tuan Jing-jing (14.6. o 15:35)

Austrálčanka Bartyová je napriek nižšiemu vzrastu tenistka bez evidentnej slabiny. Výborne servuje, má skvelé pokrytie siete a aj od základnej čiary je veľmi konzistentná. Na tráve má úžasnú kariérnu bilanciu 32:12. V Nottinghame začala hladkým víťazstvom nad Vögeleovou. Čínska obryňa je odchovaná na tvrdých povrchoch. Na tráve má menšie skúsenosti i kvality ako Ashleigh. V 1. kole zdolala Savinychovú, ktorá patrí kvalitatívne skôr na ITF okruh. Od Bartyovej by nemala dostať žiadnu šancu.

Tip: počet gemov menej ako 20,5

Kurz: 1,64

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Trojlístok z Dubaja

Náš dnešný výber tipérskych odporúčaní ma čisto dubajskú príchuť. V Spojených arabských emirátov štartuje hlavná …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two + 18 =