piatok , marec 22 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Marinová môže pokračovať vo svojej rozprávkovej jazde
Foto: ITF/Stanko Gruden

Tipérsky špeciál: Marinová môže pokračovať vo svojej rozprávkovej jazde

Ako bude pokračovať rozprávka Kanaďanky Rebeccy Marinovej v Quebecu? Zachráni sa Južná Kórea v I. skupine ázijsko-oceánskej zóny Davisovho pohára?

WTA International Quebec – štvrťfinále

Heather Watsonová vs Rebecca Marinová (15.9. o 1:00)

Britka Watsonová patrila kedysi medzi veľké talenty, no dnes balansuje na hranici prvej a druhej stovky rebríčka. Rýchle podmienky v quebeckej hale jej sedia, no o domácej tenistke to platí dvojnásobne. Aj ona mala pred sebou skvelú kariéru, ale v roku 2013 skončila pre psychické problémy. Teraz sa Rebecca vracia a zatiaľ to vyzerá na šťastný koniec. Výrazne sa k nemu môže priblížiť už týmto turnajom. Vďaka výbornému servisu a aktívnej hre zdolala na domácej pôde Mariovú a Garcíovú-Pérezovú. Heather príliš neoslnila proti mladučkej Kanaďankej Fernandezovej. Skúsenejšia Marinová má na to, aby ju pri podobnom výkone porazila.

Tip: víťazstvo Marinovej

Kurz: 2,17

Davis Cup – I. skupina

Lee Duck-hee vs Rubin Statham (15.9. o 5:30)

V baráži o I. skupinu ázijsko-oceánskej zóny Davis Cupu je v na harde v Gimčeone po prvom dni stav 1:1. Pre Južnú Kóreu to predstavuje vážny problém, keďže v úvodnej zajtrajšej štvorhre budú favoritmi hostia, ktorí majú v tíme deblistov Venusa, Daniella a Sitaka. Lee tak zrejme nastúpi na súboj jednotiek s imperatívom víťazstva. Jeho medzihra je o úroveň vyššie ako Stathamova, navyše je to tenista s veľkým potenciálom. Uspieť by mal v dvoch setoch.

Tip: víťazstvo Leeho v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,75

ATP Challenger Cary

Reilly Opelka vs Kaiči Učida (15.9. o 18:00)

Pri výške 211 cm je Opelka v podstate nebrejknuteľný. V Cary sa proti nemu na príjme nepresadili Escobedo, Young ani Köpfer. Sám dokázal uspieť v každom z týchto zápasov. Učida sa ešte len snaží etablovať na challengerovom okruhu. Zo všetkých doterajších Reillyho súperov je papierovo najslabší. Jeho postup do semifinále sa zrodil aj vďaka skvelému žrebu, keď mu stáli v ceste Cid, Evan King a Hernández-Fernández. Forma aj celková kvalita jasne kážu staviť na dvojsetový triumf domáceho obra.

Tip: víťazstvo Opelku v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,8

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Auger-Aliassime potvrdí výbornú formu

Na miamské dianie si posvietime aj dnes. Podmienky na Floride prajú hráčom obľubujúcim pomalšie povrchy. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × three =