štvrtok , január 17 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Marterer bude pokračovať v Sofii vo víťaznom ťažení
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Marterer bude pokračovať v Sofii vo víťaznom ťažení

BRATISLAVA – Zajtra sa rozhodne na tohtotýždňových ATP turnajoch v Montpellieri a Sofii už o semifinalistoch. Vybrali sme nasledujúcu trojicu tipov.

ATP 250 Sofia – štvrťfinále

Marius Copil vs Gilles Müller (9.2. o 11:05)

V úvodnom štvrťfinále si to rozdajú dvaja bombardéri. Kým Müller sa po podaní často tlačí na sieť, Copil má vo zvyku zostávať častejšie na základnej čiare. Servis však bude v tomto dueli taký dominantný, že akýkoľvek brejk bude prekvapivý. Marius prešiel do štvrťfinále bez jeho straty, Gilles s jedným zaváhaním. Vo vzájomnej bilancii vedie Luxemburčan 2:1, vždy to bolo vyrovnané a odohrali sa už tri tajbrejky, iba raz bolo skóre jednoznačnejšie ako 6:4.

Tip: počet gemov v zápase viac ako 23,5

Kurz: 1,72

ATP 250 Montpellier – štvrťfinále

Damir Džumhur vs Richard Gasquet (9.2. o 15:20)

Hoci má Gasquet najslávnejšie roky za sebou, v aktuálnej sezóne trochu ožil, čo potvrdzuje aj na domácej pôde. Máloktorý turnaj mu sedí tak ako montpelliersky. Za posledných 5 rokov tu trikrát triumfoval, dvakrát bol vo finále. Džumhur síce v hale vie zahrať, no slabší servis a pasívnejší prístup by sa mu mali zajtra vypomstiť. Ostrieľaný Francúz jednoducho v Montpellieri neprehráva a malo by byť v jeho silách zvládnuť prvý vzájomný duel bez straty setu.

Tip: víťazstvo Gasqueta 2:0 na sety

Kurz: 1,69

ATP 250 Sofia – štvrťfinále

Mirza Bašič vs Maximilian Marterer (9.2. o 18:30)

V pomerne prekvapivom štvrťfinále zabojujú dvaja tenisti, ktorým halové prostredie sedí. Aj oni si vedia pomôcť podaním. Marterer je rýchlo napredujúci Nemec prežívajúci skvelú sezónu. V Sofii nestratil set proti Jazirimu ani Sousovi. Bašič, dlhé roky známy ako challengerový hráč, dokázal zaskočiť nemeckých veteránov Mayera a Kohlschreibera. Do tretice by už nemeckého súpera zdolať nemal. Maximilian je v lepšej forme ako jeho skúsenejší krajania a vo vzájomnej bilancii upraví na 2:1.

Tip: víťazstvo Marterera

Kurz: 1,55

Sledujte zápasy z tohtotýždňových turnajov naživo na TV Tipsport.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Melbournská tipovačka s Niké: Fritz, Tiafoe a Pavľučenkovová zamávali poradím

V Melbourne je za nami aj tretí hrací deň. Zrodili sa nečakané výsledky, ktoré poriadne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 4 =