štvrtok , jún 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Mladé pušky proti ostrieľaným súperkám
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Mladé pušky proti ostrieľaným súperkám

Piatok prináša tradične bohatý štvrťfinálový program. Pozreli sme sa na súboje najväčších talentov súčasnosti ako sú Liang En-šuo, Olga Danilovičová či Anastasia Potapovová.

WTA International Nančang – štvrťfinále

Liang En-šuo vs Magda Linettová (27.7. o 10:00)

Taiwanský supertalent Liang En-šuo hrá svoj životný turnaj. Zlepšuje sa od zápasu k zápasu, čo demonštrovala najmä v 2. kole, keď zmietla z kurtu Plipuechovú. Okrem tradične skvelej medzihry aj nadštandardne servovala. O podanie neprišla ani raz, zahrala 9 es. Poľka Linettová je etablovaná členka top 100 a v Nančangu patrí medzi favoritky. Dnes sa trápila proti Hozumiovej viac, ako sa čakalo. Keď k tomu pripočítame fakt, že Liang má pred sebou jagavejšiu budúcnosť, môžeme sa už zajtra dočkať poriadnej bitky. Taiwančanka má na to potrápiť favoritku.

Tip: Liang En-šuo vyhrá aspoň set

Kurz: 1,85

WTA International Moskva – štvrťfinále

Julia Görgesová vs Olga Danilovičová (27.7. o 10:00)

Bitka skvele servujúcich tenistiek. Kým Julia patrí medzi špičku, srbská tínedžerka do veľkého tenisu ešte len vniká. Typologicky je trochu podobná práve svojej zajtrajšej súperke. Skúsenosti aj momentálna forma by mali nakloniť misky váh na stranu Görgesovej, ktorá Olginu spanilú jazdu ukončí. Nemka bola presvedčivá proti Kužmovej a proti Vichľancevovej mala drobné komplikácie len v druhom sete. Danilovičová zdolala Schmiedlovú a Kanepiovú, no už vo finále kvalifikácie prehrala s Badosovou Gibertovou, a ťaží tak z druhej šance. Srbka si ešte musí počkať, kým začne konkurovať hráčkam Juliiných kvalít. V prestrelkách od základnej čiary bude prevaha na strane favoritky.

Tip: víťazstvo Görgesovej 2:0 na sety

Kurz: 1,69

WTA International Moskva – štvrťfinále

Valentina Ivachnenková vs Anastasia Potapovová (27.7. o 11:20)

Ruské derby. Ivachnenková pôsobí v 25 rokoch ako tenistka, ktorej miesto je na okruhu ITF. Ťažko od nej v budúcnosti čakať veľké výsledky na najväčších turnajoch. V Moskve využila skvelý žreb, keď čelila trápiacej sa Koviničovej a svojej krajanke Flinkovej. Potapovová by mala jedného dňa preniknúť aj do top 10. Tenistka bez výraznejšej slabiny si doma poradila suverénne s Tomovovou i Kristýnou Plíškovou. Zajtra je pre nás jednoznačná favoritka. Obe doterajšie súperky mali vyššie kvality ako Valentina.

Tip: víťazstvo Potapovovej

Kurz: 1,58

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Benčičová, Williamsová aj Šarapovová odohrajú maratónske zápasy

S tipmi zostávame na Malorke a v Birminghame. Maria Šarapovová sa znova hlási o slovo, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + 1 =