streda , marec 27 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Monte Carlo otvára brány hlavnej súťaže
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Monte Carlo otvára brány hlavnej súťaže

Len málo turnajov má na programe zápasy hlavnej súťaže už v nedeľu. Monte Carlo je jedným z nich. Práve na toto prestížne antukové podujatie sme zašli po trojicu tipov na nedeľu.

ATP Masters 1000 Monte Carlo – 1. kolo

Filip Krajinovič vs Paolo Lorenzi (15.4. o 11:05)

Úvodný zápas 1. kola proti sebe postaví 26-ročného Srba a o 10 rokov staršieho Taliana. Obom antuka sedí, a hoci vedie vo vzájomnej bilancii 2:1 Lorenzi, sú to duely z čias, keď sa Krajinovič pretĺkal cez challengre. Dnes je na vrchole výkonnosti. Tento rok hrá stabilne, prehráva v podstate len s hráčmi zo špičky. Paolo je v inej situácii. Nevyhral už päť zápasov za sebou. Antukové porážky od Carballésa Baenu, Krajicka a Mischu Zvereva sú veľkým sklamaním. Filip by mal zajtra na kurte jasne dominovať.

Tip: víťazstvo Krajinoviča 2:0 na sety

Kurz: 1,56

ATP Masters 1000 Monte Carlo – finále kvalifikácie

Nicolas Mahut vs Jérémy Chardy (15.4. o 12:35)

Francúzske derby vo finále eliminácie. Chardy sa parádne chytil na hardoch v Indian Wells a Miami. Prehral iba s Federerom a Raoničom. Antuka mu bola vždy blízka. Dnes nedal šancu Arneodovi, čo síce nemá prílišnú výpovednú hodnotu, no na rozohratie to stačilo. Pre Mahuta platí, že čím je povrch rýchlejší, tým sú jeho šance väčšie. Na antuke má zápornú kariérnu bilanciu. Dnes síce prekvapil Delbonisa, ale na Jérémyho by stačiť nemal. Na hardoch s ním má bilanciu 1:3. Na tehlovej drti ešte výraznejšie zaváži kvalita základných úderov, ktorá je jasne na strane mladšieho z francúzskej dvojice.

Tip: víťazstvo Chardyho

Kurz: 1,56

ATP Masters 1000 Monte Carlo – 1. kolo

Márton Fucsovics vs Daniil Medvedev (15.4. o 15:30)

Súboj dvoch hráčov z mladšej generácie je úplne otvorený. Ani jeden z nich nie je typický antukár, zároveň to však obaja na nej vedia. Fucsovics prichádza z Marrákešu, kde ho už v 1. kole zaskočil Jaziri. Zdá sa, že jeho forma pozvoľna klesá. Medvedev, ktorý vyhráva vo vzájomnej bilancii 1:0, sa momentálne zdá byť výkonnostne stabilnejší. Rozhodujúce je, kto si bude účinnejšie pomáhať podaním a kto spraví menej chýb. Neočakávame krásny zápas, ale vo väčšej pohode sa nám javí Rus, na ktorého odporúčame v peknom kurze staviť.

Tip: víťazstvo Medvedeva

Kurz: 2

Sledujte zápasy z Monte Carla naživo na TV Tipsport.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Sie Šu-wej bude v Miami trápiť aj ďalšiu favoritku

V Miami už ide do tuhého. Všetci, ktorí ešte sú v hre, majú dobrú formu. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight − one =