pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Müller s Ebdenom si na brejk počkajú
Foto: Twitter/Wimbledon

Tipérsky špeciál: Müller s Ebdenom si na brejk počkajú

Úvodné trávnaté turnaje sezóny budú zajtra pokračovať zápasmi 2. kola. V hre budú aj milovníci tohto povrchu – Coco Vandeweghová či Gilles Müller.

WTA International Hertogenbosch – 2. kolo

Coco Vandeweghová vs Arantxa Rusová (13.6. o 13:00)

Americká bombardérka Vandeweghová patrí na tráve medzi najlepšie tenistky sveta. Kariérna bilancia 51:21 to len podčiarkuje. Tento rok sa dosť trápi, a tak krátku trávnatú časť túžobne očakávala. V Hertogenboschi začala víťazstvom 6:2, 7:6(1) nad Sasnovičovou. Zajtra môžeme očakávať vplyvom rozohratosti ešte lepší výkon. Rusová vydrela v 1. kole postup cez Alexandrovovú, ale na rýchlej pažiti sa nikdy necítila dobre. Vždy bola predovšetkým antukárka. Američanka môže byť pre domácu tenistku nebrejknuteľná a očakávame, že poľahky zvíťazí.

Tip: počet gemov menej ako 19,5

Kurz: 1,85

ATP 250 Hertogenbosch – 2. kolo

Gilles Müller vs Matthew Ebden (13.6. o 13:35)

Luxemburský obhajca titulu začne proti rozbehnutému Austrálčanovi zápasom 2. kola, keďže mal na úvod voľno. To môže byť kontraproduktívne. Ebden, ktorý si tiež vie pomôcť podaním, má tento rok na najrýchlejšom povrchu už bilanciu 6:1. Celkovo je v kariére výrazne v kladných číslach. Rovnako ako Gilles. Ten bude podľa nás potrebovať čas, kým sa dostane do rytmu. Spočiatku sa bude opierať predovšetkým o servis a v prvom sete sa javí ako veľmi pravdepodobný variant aj tajbrejkové rozuzlenie.

Tip: počet gemov v 1. sete viac ako 10,5

Kurz: 2,25

WTA International Nottingham – 2. kolo

Naomi Osaková vs Denis Allertová (13.6. o 15:35)

Japonka Osaková prežíva životnú sezónu a jej hra by mala byť efektívna aj na tráve. Má kvalitný servis a snaží sa diktovať tempo. V 1. kole otáčala proti Vickeryovej, od druhého setu však bola výrazne lepšia. Allertová je silnejšia na antuke a pomalších hardoch. V Nottinghame ukončila proti Ahnovej sériu troch prehier, ale zajtra by už mala byť jedna z favoritiek turnaja nad jej sily. Denisa bude doplácať na slabšie podanie a pasívnejšie pojatie. Veríme, že japonská tenistka uspeje bez straty setu.

Tip: víťazstvo Osakovej 2:0 na sety

Kurz: 1,62

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Balázs a ďalší antukári na Roland Garros hladko vyhrajú

Kvalifikácia Roland Garros bude zajtra pokračovať ďalšími zápasmi 1. kola. Dôveru vkladáme do antukárov ako …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 + four =