sobota , apríl 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Na ITF okruhu aj stávka na slovenského navrátilca
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Na ITF okruhu aj stávka na slovenského navrátilca

Turnaje okruhu ITF pokračujú, a hoci nájsť hodnotné kurzy je mimoriadne náročné, trojlístok tipov prinášame aj dnes. Našu dôveru má aj slovenský navrátilec Martin Blaško.

ITF Hua Hin – 2. kolo

Olga Helmiová vs Jessie Aneyová (5.12. o 5:30)

Dánka Helmiová má ešte iba 18 rokov, a hoci nepatrí medzi veľké svetové talenty, na ITF podujatiach má čo ponúknuť. Tento rok si zahrala jedno finále a zdolala napr. známu Portugalčanku Köhlerovú. V Hua Hine začala skalpom nasadenej Sakacumeovej. Zajtra sa proti nej postaví o dva roky staršia Aneyová. Tá nežiarila ako juniorka a nepresadzuje sa ani medzi ženami. Darí sa jej iba proti výrazne slabším súperkám. V Hua Hine postúpila po vydretom víťazstve nad ešte len 15-ročnou Slovenkou Bolebruchovou. Skúsenejšia Helmiová už jej vystaví stopku.

Tip: víťazstvo Helmiovej

Kurz: 1,77

ITF Solapur – 2. kolo

Marina Melnikovová vs Ankita Rainová (5.12. o 6:30)

Domácu Indku Rainovú vyzve v boji o štvrťfinále Ruska Melnikovová. Momentálne 340. žena sveta nebola nikdy vyššie ako na 170. priečke a v 29 rokoch sa už zrejme výraznejšie nepresadí. Navyše je to antukárka, ktorá má na harde zápornú kariérnu bilanciu. Pre Rainovú bol rok 2018 zatiaľ najlepší v kariére. Na ázijských hardoch získala dva tituly a môže pomýšľať na tretí. V Solapure patrí z pozície 213. tenistky sveta medzi hlavné favoritky. Forma, potenciál, povrch i domáce prostredie hovoria jasne v jej prospech.

Tip: víťazstvo Rainovej

Kurz: 1,49

ITF Futures Antalya – 1. kolo

Martin Blaško vs Bogdan Ionut Apostol (5.12. o 7:30)

V upršanej Antalyi bude na programe ešte iba 1. kolo. Prvýkrát po vyše roku si hlavnú singlovú súťaž zahrá Slovák Blaško, ktorého trápili v poslednom období zdravotné problémy. V kvalifikácii sa príjemne rozohral, keď v troch dueloch stratil dovedna osem gemov. V minulosti bol 34. najlepší junior sveta a medzi mužmi sa od neho očakával minimálne prienik na challengerovú úroveň. V 22 rokoch má stále šancu naštartovať svoju kariéru. Prípadný dobrý výsledok by ho mohol povzbudiť a Apostol nie je na 1. kolo najhorší súper. Hoci je na konci šiestej stovky rebríčka, z posledných ôsmich zápasov zvládol iba dva. Jeho potenciál zrejme nesiaha vyššie ako na ITF okruh. Šance odhadujeme na 50:50, takže kurz na Slováka je hodnotný.

Tip: víťazstvo Blaška

Kurz: 2,28

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Sieň slávy: Ikonická česká univerzálka, ktorú už 26 rokov nik nenapodobnil

Český a predtým česko-slovenský tenis sa dlhé desaťročia drží na výslní. V 80. a 90. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × one =