nedeľa , február 17 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Nadal v závere Wimbledonu neprehráva
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Nadal v závere Wimbledonu neprehráva

Dnes sme spoznali finalistky wimbledonskej dvojhry žien, zajtra si to o finále rozdajú muži. Jasný šláger je súboj Rafael Nadal vs Novak Djokovič, ale aj bombardéri určite majú čo ponúknuť.

Wimbledon – semifinále

Kevin Anderson vs John Isner (13.7. o 14:00)

Absolútne nepredvídateľné semifinále medzi 203 a 208 centimetrov vysokými obrami s delovým podaním. Anderson má oveľa lepší pohyb, aj kvalitnejšiu medzihru, Isner zas razantnejší servis, ktorý je prakticky neprelomiteľný. Vzájomná bilancia je 8:4 pre Johna, ale nestretli sa už vyše tri roky! Tentokrát možno očakávať nekonečnú bitku. Aj v štyroch setoch by mala hranica 45,5 gemu padnúť. Nemožno nespomenúť, že Isner nestratil v piatich zápasoch ešte ani jeden servis!

Tip: počet gemov viac ako 45,5

Kurz: 1,6

Wimbledon – semifinále

Novak Djokovič vs Rafael Nadal (13.7. o 16:00)

Diametrálne odlišný obraz hry prinesie druhé semifinále. Dve hrajúce legendy vyhľadávajú dlhšie výmeny od základnej čiary. Vzájomná bilancia je 26:25 pre Djokoviča. Na tráve 1:1, ak nepočítame jeden Srbov skreč. Momentálne hovorí viacero faktorov pre „Rafu“. Je v top forme, tento rok sú veľké suchá a tráva je pomalšia. Navyše neprehral v kariére ani jedno z piatich wimbledonských semifinále. „Nole“ sa síce z týždňa na týždeň zlepšuje, ale ešte je vzdialený od toho, čo predvádzal vo svojich najlepších rokoch. V peknom kurze sa určite oplatí staviť na španielskeho ľaváka.

Tip: víťazstvo Nadala

Kurz: 1,94

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Trojlístok z Dubaja

Náš dnešný výber tipérskych odporúčaní ma čisto dubajskú príchuť. V Spojených arabských emirátov štartuje hlavná …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four + 18 =