sobota , august 24 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Netypicky hrajúca Sie Šu-wej rozleptá skúsenú súperku
Foto: Twitter/Wimbledon

Tipérsky špeciál: Netypicky hrajúca Sie Šu-wej rozleptá skúsenú súperku

V kanadskom Quebecu i japonskej Hirošime budú v noci a skoro ráno na programe zápasy 2. kola. V hre budú aj favoritky jednotlivých turnajov ako Čang Šuaj, Sie Šu-wej či Heather Watsonová.

WTA International Quebec – 2. kolo

Heather Watsonová vs Leylah Annie Fernandezová (13.9. o 1:00)

Britka Watsonová rozhodne nenapĺňa to, čo sa od nej pred rokmi očakávalo. Aktuálne balansuje na hranici elitnej stovky, a tak v závere roka bojuje aj o hlavnú súťaž Australian Open. Momentálne chytila veľmi dobrú formu, ktorú potvrdila aj v 1. kole v Quebecu, keď zdolala 2:0 na sety obávanú Niculescuovú. Fernandezová je čerstvo 16-ročný talent, ktorý sa len derie medzi juniorskú špičku. V Quebecu síce zdolala v 1. kole Dabrowskú, to však je deblová špecialistka. Heather je ešte stále o niekoľko levelov vyššie. Podobný zápas absolvovala v kvalifikácii US Open proti ešte kvalitnejšej juniorke Gauffovej a zvíťazila 6:4, 6:1.

Tip: počet gemov menej ako 19,5

Kurz: 1,73

WTA International Hirošima – 2. kolo

Mandy Minellová vs Sie Šu-wej (13.9. o 4:30)

Dve skúsené tridsiatničky si to rozdajú o štvrťfinále v Japonsku. Minellová sa vracia po materskej dovolenke úspešne, body však zbiera primárne na okruhu ITF a, čo je ešte dôležitejšie, na obľúbenej antuke. V Hirošime síce zdolala Narovú, ale teraz ju čaká tvrdší oriešok. Sie Šu-wej prežíva jednu z najlepších sezón kariéru. Už v nej zdolala Muguruzovú, Radwaňskú, Sabalenkovú či dokonca Halepovú. Jej tenis je mimoriadne variabilný, výborne sa pohybuje a súperky núti k množstvu úderov navyše. Mandy bude musieť útočiť, ale zrejme to bude viesť k chybám a taiwanská tenistka pôjde suverénne ďalej.

Tip: víťazstvo Sie Šu-wej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,93

WTA International Hirošima – 2. kolo

Čang Šuaj vs Nao Hibinová (13.9. o 5:45)

Ázijské derby na záver. Komplexná Čang Šuaj, ktorá si vie pomôcť podaním a rada útočí, je turnajovou jednotkou. Dlhodobá členka top 50 hrá pomerne konzistentne, no práve záver roka na hardoch v Číne a Japonsku by mal priniesť vygradovanie formy. Hibinovej úspechy prichádzajú tento rok výlučne na ITF podujatiach. V konfrontáciách so súperkami z elitnej stovky ťahá zväčša za kratší koniec. Na domácej pôde si síce pripísala skalp Bouchardovej, kanadská kráska sa však stále trápi a jej výkony (najmä na menších turnajoch) sú podpriemerné. Čang Šuaj neponechá nič na náhodu a vyzývateľku bez výraznej zbrane zdolá.

Tip: víťazstvo Čang Šuaj

Kurz: 1,52

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Hurkacz ovládne generálku na US Open

Sobota pred štartom US Open sa nesie v znamení finálových zápasov. Posledné generálky sa hrajú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − three =