piatok , marec 22 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Nezastaviteľná Osaková doma nezaváha
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Nezastaviteľná Osaková doma nezaváha

Na prestížnom turnaji v Tokiu sa zajtra odohrá štvrťfinálový program. Natiahne Naomi Osaková svoju impozantnú víťaznú šnúru, ktorá sa zdá byť momentálne neohroziteľná?

WTA Premier Tokio – štvrťfinále

Camila Giorgiová vs Viktoria Azarenková (21.9. o 3:00)

Aktívna Talianka Giorgiová dnes zabránila očakávanému štvrťfinále, keď vyradila Wozniacku. Už niekoľko mesiacov hrá konzistentne a právom si môže veriť aj proti Azarenkovej. V minulosti zvládla jediný vzájomný zápas a Viktoria sa len pomaly dostáva do top formy. V Tokiu to nemala úplne ľahké proti Narovej, no proti Bartyovej vyzerala výrazne lepšie. Bieloruska bude zajtra pasívnejšia, ak sa Camila vyvaruje chýb (čo sa jej v poslednom období darí), určite má šancu uspieť. Očakávame vyrovnaný, veľmi pravdepodobne aj trojsetový duel.

Tip: počet gemov viac ako 21,5

Kurz: 1,97

WTA International Soul – štvrťfinále

Mandy Minellová vs Ajla Tomljanovičová (21.9. o 7:30)

Štvrťfinále by malo mať jasnú favoritku v osobe Tomljanovičovej. Jej potenciál je určite minimálne v okolí 20. miesta a na budúci rok môže na tieto méty útočiť. Jej devízou je dobré podanie a útočný prístup. V Soule sa nadrela proti van Uytvanckovej a Zidanšekovej, ale vo štvrťfinále ju čaká paradoxne najľahšia súperka. Minellová sa síce tento rok úspešne vracia po materskej dovolenke, ale je to tenistka s výkonnostným stropom okolo 60. miesta a antukovejšou hrou. Formu má solídnu, ale diktovanie tempa bude zajtra úlohou Ajly, ktorá to skúsene zvládne a dokráča si po dvojsetový triumf.

Tip: víťazstvo Tomljanovičovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,96

WTA Premier Tokio – štvrťfinále

Naomi Osaková vs Barbora Strýcová (21.9. o 8:00)

Momentálne niet na svete tenistky s lepšou výkonnosťou ako Osaková. Delový servis, agresivita a pritom všetkom len minimum zbytočných chýb. Po triumfe na US Open visela vo vzduchu otázka, či dokáže pokračovať v nastúpenom trende. Odpoveď je jasná. V Tokiu na úvod zdemolovala Cibulkovú po ďalšom supervýkone. Strýcová má vynikajúci pohyb, vie meniť rytmus, ale proti súčasnej Osakovej by to mali byť nedostatočné zbrane. Naomi totiž nekazí. Na kurte bude všetko v Japonkinej réžii a komplikácie nedopustí.

Tip: víťazstvo Osakovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,65

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Auger-Aliassime potvrdí výbornú formu

Na miamské dianie si posvietime aj dnes. Podmienky na Floride prajú hráčom obľubujúcim pomalšie povrchy. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five + two =