nedeľa , august 18 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Osaková na úvod nezaváha
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Osaková na úvod nezaváha

Prvý hrací deň MS WTA Tour v Singapure ukázal, že konfrontácie hviezd nemusia mať favoritov. Forma vie prísť a odísť zo dňa na deň, a tak sa Biela skupina zamotala viac ako sme čakali. Čo prinesie na úvod tá červená?

MS WTA Tour – Červená skupina

Naomi Osaková vs Sloane Stephensová (22.10. o 13:30)

Japonka Osaková je pre mnohých hlavná singapurská favoritka. Po senzačnom titule z US Open si formu drží a z ďalších dvoch turnajov má na konte finále a semifinále. Proti Stephensovej to bude zápas o nej. Poraziť sa môže len vlastnými chybami, no voči tomu je odolná. Ani nováčikovská daň nie je argument v jej neprospech, keďže je singapurskou debutantkou aj Sloane. Ak podá japonská tenistka svoj štandardný výkon, tak nebude mať Američanka žiadnu šancu. Po US Open je v značnom útlme.

Tip: víťazstvo Osakovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,99

MS WTA Tour – Červená skupina

Angelique Kerberová vs Kiki Bertensová (22.10. o 14:45)

S formou si z tejto dvojice príliš netyká ani jedna. Angelique sa hľadá už od Wimbledonu, čo vyústilo pred Singapurom až do prepustenia trénera. Kiki síce v septembri dobyla Soul, no následné naháňanie bodov s cieľom získať singapurskú miestenku jej zväzovalo ruky. Napokon jej pomohlo až zranenie Halepovej. Na kurte bude aktivita jednoznačne na strane Bertensovej, ktorá má zbrane na to, aby uspela. V momentálnom rozpoložení oboch však očakávame skôr veľký. Naposledy na Roland Garros absolvovali 26 gemov a dnes to nemusí byť menej.

Tip: počet gemov viac ako 21,5

Kurz: 1,8

ATP 500 Bazilej – 1. kolo

Taylor Fritz vs Laslo Djere (22.10. o 19:00)

V americko-srbskom súboji vidíme jasného favorita v osobe prvého menovaného Fritza. Mladík s kvalitným servisom a aktívnym pojatím patrí medzi najväčšie svetové talenty. Hala jeho hre svedčí. Djere je naopak odchovaný na antuke a napriek postupnej univerzalizácii je preňho rýchle halové prostredie stále trochu neprirodzené. Nemá zbrane, ktorými by tu mohol uspieť. Ak sa Fritz „nevyhádže“, musí s prehľadom zvíťaziť.

Tip: víťazstvo Fritza

Kurz: 1,6

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Madison Keysová

Tenisové tipy: Keysová ukončí Kuznecovovej spanilú jazdu

Prestížny turnaj v Cincinnati dnes spozná svojich víťazov. Posvietili sme si na ženskú dvojhru. Dnes …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × 5 =