utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Plíšková už zlomila kliatbu – pôjde ďaleko
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Plíšková už zlomila kliatbu – pôjde ďaleko

Piatok patrí na Wimbledone úvodným duelom 3. kola. Pozreli sme sa na zápasy favoritov na titul. V hre budú Karolína Plíšková aj Roger Federer.

Wimbledon – 3. kolo

Sam Querrey vs Gael Monfils (6.7. o 14:00)

Dvaja dlháni s diametrálne odlišným štýlom hry. Querrey je typický americkým bombardér s delovým servisom a forhendom. Monfils je atletický typ schopný hrať útočne i obranne. Práve ustupovanie si za základnú čiaru ho na tráve často limituje. Je to povrch, na ktorom má dlhodobo najhoršie výsledky. Sam obhajuje semifinále a set mu zatiaľ nevzali Thompson ani Stachovskij. Gael sa natrápil proti antukárovi Lorenzimu a zajtra by sa mal s Londýnom pre tento rok definitívne rozlúčiť.

Tip: víťazstvo Querreyho

Kurz: 1,54

Wimbledon – 3. kolo

Karolína Plíšková vs Mihaela Buzarnescuová (6.7. o 15:15)

Pole favoritiek sa na Wimbledone každým dňom zužuje. Medzi tie najväčšie musíme momentálne zaradiť aj Češku. Na siedmy pokus prešla v Londýne cez 2. kolo. Proti Azarenkovej to bol z jej strany skvelý výkon. Výborne podávala, hrala rýchlo, agresívne. Buzarnescuová prežíva životnú sezónu, no jej hra sa hodí skôr na pomalšie povrchy. Proti bombardérkam Osakovej, Kvitovej a Ostapenkovej nezískala na tráve ani set. Bolo by veľké prekvapenie, ak by zaskočila českú súperku, ktorej sebavedomie muselo postupom do 3. kola výrazne vzrásť.

Tip: víťazstvo Plíškovej

Kurz: 1,51

Wimbledon – 3. kolo

Roger Federer vs Jan-Lennard Struff (6.7. o 17:15)

Roger je na Wimbledone opäť hlavný favorit. Bez problémov si už poradil s Lajovičom aj Lackom. Podal bezchybné výkony a suverénny postup možno očakávať aj zajtra. Švajčiar však nie je typ hráča, ktorý by sa za každú cenu hnal za každým gemom a často sa uspokojí s jedným brejkom. V dvoch setoch predviedol aj proti nášmu tenistovi. Struff zdolal v piatich setoch Leonarda Mayera aj Karloviča. Je to tenista s veľmi kvalitným servisom, čo sľubuje určitú vyrovnanosť. V Halle 2016 podľahol Federerovi 4:6, 6:7. Tento rok na Australian Open 4:6, 4:6, 6:7. Nečakáme žiadny výprask.

Tip: Struff v hendikepe +8,5 gemu

Kurz: 1,65

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Gasquet si postup bude musieť vydrieť

Hamburg, Gstaad a Palermo – z týchto destinácií prinášame tenisové tipy. Sara Erraniová sa s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 5 =