štvrtok , marec 21 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Plíškovej čas na odplatu
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Plíškovej čas na odplatu

Bitka o MS WTA Tour medzi ženami vrcholí. Karolína Plíšková má všetko vo vlastných rukách, no zajtra potrebuje zvládnuť odvetu proti nebezpečnej čínskej súperke.

ATP 500 Tokio – 2. kolo

Jan-Lennard Struff vs Jérémy Chardy (4.10. o 5:00)

Zápas typologicky podobných tenistov s výborným podaním a aktívnou celodvorcovou hrou. Chardy má tento rok za sebou skvelú sezónu na tráve, od letného prechodu na hard stagnuje. V Tokiu zdolal v 1. kole Džumhura po trojsetovej bitke. Nadrel sa aj Struff, ten má však na konte mimoriadne cenný triumf nad Čiličom. Jan-Lennard je priam špecialista na halové hardy, aký je aj v japonskej metropole. So Jérémym sa stretol doteraz trikrát. Na halovom harde ho dvakrát porazil, podľahol mu iba na tráve. Všetky faktory vravia v jeho prospech aj zajtra.

Tip: víťazstvo Struffa

Kurz: 1,79

ATP 500 Tokio – 2. kolo

Richard Gasquet vs Nick Kyrgios (4.10. o 9:00)

Gasquet s Kyrgiosom majú bohatú históriu vzájomných duelov. Šikovný Francúz má zbrane, ktorými dokáže rozleptať hru austrálskeho bombardéra. Zo siedmich doterajších stretnutí vyhral päť. V Tokiu začal víťazstvom nad Kudlom, Nick zvládol tesné sety proti Nišiokovi. Rozhodne nepodal ideálny výkon, keď sa napriek slabému podaniu súpera presadzoval na riterne len ťažko. Bookmakeri ho síce zajtra favorizujú, no skúsený lišiak Gasquet rozhodne nepredá svoju kožu lacno. Očakávame veľkú bitku.

Tip: počet gemov viac ako 22,5

Kurz: 1,66

WTA Premier Mandatory Peking – 3. kolo

Karolína Plíšková vs Wang Čchiang (4.10. o 13:30)

Karolína Plíšková stále tvrdo bojuje o štart na výberovom šampionáte v Singapure. Jedna z najlepšie servujúcich dám na okruhu je v dobrej forme. Na US Open hrala štvrťfinále, v Tokiu získala po skalpe Osakovej titul. Potom prehrala vinou únavy a zmeny indoorového prostredia na outdoorové wuchanský duel práve proti Wang Čchiang. Evidentne to však nebola na kurte ona, na svoje pomery katastrofálne podávala. V Pekingu nedala šancu Stosurovej ani Sasnovičovej. Číňanka je síce v životnej forme, no v poslednom období má brutálne náročný program, čo môže pre zmenu negatívne ovplyvniť ju. Motivovaná Karolína by ako stabilná členka top 10 nemala prehrať s touto súperkou dvakrát za sebou. Aj pri mizernom výkone vo Wu-chane s ňou totiž odohrala vyrovnaný duel.

Tip: víťazstvo Plíškovej

Kurz: 1,81

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

ATP Miami – odvážny tip na nečakaného víťaza

Zo západu letíme na východ, horúcu a suchú Kaliforniu meníme za slnečné a vlhké Miami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

9 − one =