streda , december 19 2018
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Pokračujúca kvalifikácia Australian Open aj vrcholiaca príprava
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Pokračujúca kvalifikácia Australian Open aj vrcholiaca príprava

BRATISLAVA – Muži sa priblížia k hlavnej súťaži Australian Open, ženy kvalifikáciu otvoria. Okrem toho sme nazreli aj do Sydney.

Australian Open – 1. kolo kvalifikácie

Naomi Broadyová vs Kathinka von Deichmannová (11.1. o 0:05)

Britská bombardérka versus nenápadná tenistka z Lichtenštajnska, ktorá zbiera body výlučne na ITF turnajoch. Kathinka sa cíti najlepšie na antuke, zatiaľ čo Naomi obľubuje rýchle povrchy. Také, aký je aj v Melbourne. Britka začala v Aucklande, kde nedala šancu Chiricovej a prehrala s Kužmovou. Von Deichmannnová prehrala prekvapivo v 1. kole v Playforde s Božovičovou. Broadyová je o triedu lepšia hráčka a v noci nezaváha.

Tip: víťazstvo Broadyovej 2:0 na sety

Kurz: 1,73

Australian Open – 2. kolo kvalifikácie

Danilo Petrovič vs Dennis Novak (11.1. o 5:45)

Pre oboch hráčov je možnosť zahrať si vo finále eliminácie zaujímavá. Petrovič je vyše dvojmetrový Srb, ktorý si vie pomôcť podaním, no vzhľadom na svoju výšku by mohol servis ešte vyšperkovať. Keďže má, pochopiteľne, slabší pohyb, vo výmenách stráca. V Melbourne začal senzačným víťazstvom nad Mahutom. Nadviazať naň bude ťažké. Novak disponuje slušným potenciálom. Síce nemá žiadnu výraznú zbraň, no ani slabinu. Na harde i antuke je nebezpečný. Kľúčom bude preňho rozohrať dlhšie výmeny. Dnes zaskočil Ivašku a určite má všetky predpoklady nadviazať na toto víťazstvo.

Tip: víťazstvo Novaka

Kurz: 1,66

ATP 250 Sydney – štvrťfinále

Benoit Paire vs Gilles Müller (11.1. o 7:15)

Luxemburčan obhajuje v Sydney titul a dnes ukázal, že to myslí vážne. Hlavou bol stopercentne v zápase a po slabšom rozbehu nakoniec domáceho Millmana jasne prevýšil. Okrem tradične skvelého servisu mu fungovali výborne riterny, postupne našiel rytmus aj na forhendoch. Bekhend ho držal v hre od začiatku. Nevyspytateľný Paire má solídny úvod roka. Štvrťfinále v Pune a v Sydney vydreté víťazstvá nad Bedenem a Leonardom Mayerom. Gilles je však konzistentnejší tenista, ktorý dokáže svojím zrýchľovaním výmen Francúzovi duel dokonale znechutiť.

Tip: víťazstvo Müllera

Kurz: 1,74

Sledujte zápasy zo všetkých tohtotýždňových turnajov naživo na TV Tipsport.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tipérsky špeciál: Tradičný trojlístok z exotických destinácií

Tradičný trojlístok tipov nás aj dnes zaviedol do exotických destinácií. Nechýba zápas z Pakistanu, Tuniska …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen + ten =