pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Pokračujúce boje o Australian Open s vyššími kurzmi
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Pokračujúce boje o Australian Open s vyššími kurzmi

V čínskom Ču-chaji pokračuje boj o voľné karty na Australian Open. V noci vstúpia do hry pre fanúšikov challengerov a ITF turnajov známe mená, od ktorých očakávame aj prekvapenia.

Australian Open – Wild Card play-off

Abigail Tereová-Apisahová vs Hiroko Kuwatová (29.11. o 3:00)

Lanská finalistka play-off Tereová-Apisahová sa pobije v 1. kole so skúsenejšou Japonkou. Abigail nebola nikdy ani v top 200 renkingu a jej kvality ju predurčujú maximálne na druhú stovku. Kuwatová už bola 150., a hoci nemá potenciál konkurovať špičke, má skúsenosti. A aj solídnu formu. Na 25-ke v Muzaffarnagare, svojom poslednom turnaji, uhrala pekné semifinále. Papuánčanka sa po mizernom úvode jesene chytila v Austrálii, no šance sú 50:50, čo ukazuje v kurze na Kuwatovú hodnotu.

Tip: víťazstvo Kuwatovej

Kurz: 2,19

Australian Open – Wild Card play-off

Ardžun Kadhe vs Renta Tokuda (29.11. o 3:00)

Kadhe patrí medzi indické talenty. Má síce „už“ 24 rokov, ale až v aktuálnej sezóne konečne prerazil. Na ITF okruhu patril medzi elitu a stopu zanechal aj na challengeroch. Naposledy v Pune porazil Ramanathana a sekundoval Schnurovi. Tokuda je síce rebríčkovo vyššie, ale nie je to hráč s potenciálom zaradiť sa medzi stovku. Jeho strop sú challengre. Pohľad na jeho skalpy neukazuje nič mimoriadne. Safiulin, Mukund či Karimov medzi nimi vyčnievajú, sú to však všetko tenisti z ITF okruhu. Keď prišlo na silného protivníka typu Kwon, Sugita; Tokuda prehrával. Kadhe je pre nás mierny favorit, ktorému sa oplatí veriť.

Tip: víťazstvo Kadheho

Kurz: 2,37

Australian Open – Wild Card play-off

Pchng Šuaj vs Miharu Imanišiová (29.11. o 3:00)

Na záver tip na prilepšenie každého tiketu. Pcheng Šuaj je bývalá 14. hráčka sveta, ktorú neodsunul dole pokles formy či zranenie. Po Wimbledone ju vyradilo kontroverzné korupčné správanie, ktoré však nesúviselo s výsledkom, ale zháňaním deblovej partnerky. Hlúposť, po ktorej sa Číňanka vracia maximálne motivovaná. Posledne ovládla WTA 125K podujatie v Houstone. Štart na Australian Open je pre ňu určite veľká motivácia a mala by sa k nemu prepracovať suverénne. Priemerná Imanišiová je na konci štvrtej svetovej stovky a nemá formu. Hráčka kvalít Pcheng Šuaj ju zmietne z kurtu.

Tip: víťazstvo Pcheng Šuaj v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,31

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Prelomí konečne Nadal tohtosezónne prekliatie?

Aj dnes sme si pre vás pripravili tipérske odporúčania. Čaká nás neuveriteľný 54. diel rivality …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − 1 =