streda , máj 22 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Potrápi del Potro na Roland Garros Nadala?
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Potrápi del Potro na Roland Garros Nadala?

Na Roland Garros sa zajtra rozhodne o finalistoch mužskej dvojhry. Uspeje Rafael Nadal alebo ho dokáže zaskočiť Juan Martín del Potro? Bude pokračovať spanilá jazda Marca Cecchinata.

ITF Surbiton – štvrťfinále

Gabriella Taylorová vs Conny Perrinová (9.6. o 11:00)

Na začiatok pohľad na veľký ITF turnaj v Surbitone. Hrá sa na tráve, ktorá mimoriadne svedčí domácej Britke Taylorovej. Tento rok už na nej ovládla podujatie v Mildure, v Surbitone zdolala 2:1 Watsonovú a suverénne 2:0 Stollárovú. Perrinová vyhrala na pažiti prvé zápasy od roku 2012! Tesne zdolala trápiacu sa Rodinovú aj nevýraznú Gilchristovú. Povrch aj forma predurčujú talentovanú Gabriellu k hladkému víťazstvu.

Tip: víťazstvo Taylorovej 2:0 na sety

Kurz: 1,72

Roland Garros – semifinále

Marco Cecchinato vs Dominic Thiem (9.6. o 13:00)

Ťažký zápas na tipovanie výsledku. Ak Marco zopakuje výkon zo zápasu proti Djokovičovi, určite môže získať aspoň set, no nadviazať na takéto víťazstvo je vždy mimoriadne ťažké. Preto sme zvolili alternatívnu stávku na esá. Dominic si vie pomôcť v pravej chvíli dobrým podaním, navyše na riterne výborne anticipuje. Na turnaji má na konte 27 nechytateľných servisov v 18 setoch. Cecchinato si takto pomohol síce 34-krát, ale v 20 dlhočizných setoch. Z toho 13-krát v maratóne proti slabo riternujúcemu Copilovi.

Tip: Thiem zahrá viac es

Kurz: 1,75

Roland Garros – semifinále

Rafael Nadal vs Juan Martín del Potro (9.6. o 15:30)

Semifinálový šláger. Del Potro má s Nadalom spomedzi aktívnych hráčov jednu z najvyrovnanejších bilancií. Prehráva len 5:9. V Paríži sa rozohral ku skvelým výkonom a určite nepredá svoju kožu lacno. „Rafa“ je stále favorit číslo jedna, ale na Roland Garros je zraniteľnejší než vlani. Potrápiť ho dokázali Bolelli i Marterer, no najmä Schwartzman. Kľúč bol vždy rovnaký – maximálna agresivita. Tá nie je argentínskemu dlháňovi cudzia, oproti Schwartzmanovi má výhodu, že dobre servuje. Myslíme si, že svojho krajana napodobní a aspoň jeden set získa.

Tip: del Potro vyhrá aspoň set

Kurz: 1,71

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Komentár TS: Kyrgiosov trest je adekvátny – nerobme z neho zločinca

Ak sa obzrieme za minulotýždňovým turnajom v Ríme, väčšmi ako Nadalov prvý sezónny titul rezonuje výstup, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 − three =