streda , marec 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Pri prechode na trávu zaváži rozohratosť
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Pri prechode na trávu zaváži rozohratosť

Prechod z antuky na trávu je v rámci tenisovej sezóny jedna z najväčších výziev. Kvalifikanti ju už majú za sebou, čo môže v 1. kole hlavných súťaží hovoriť v ich prospech.

ATP 250 Hertogenbosch – 1. kolo

Jevgenij Donskoj vs Franko Škugor (12.6. o 11:00)

Chorvátsky obor Škugor sa v Holandsku rozbehol v kvalifikácii. Prešiel cez Thompsona a Kevina Kinga a určite má čo ponúknuť aj zajtra. Jeho kvalitný servis a skvelá hra nie sieti sa na trávu hodia. Donskoj sa na tomto povrchu presadzuje najťažšie. Kariérna bilancia 7:14 je veľavravná. Keď k tomu pripočítame skutočnosť, že Rusa čaká prvý duel po prechode z antuky, na ktorej sa v posledných týždňoch tiež trápil, prikláňame sa minimálne v prvom sete na stranu chorvátskeho dlháňa.

Tip: víťazstvo Škugora v 1. sete

Kurz: 1,9

WTA International Nottingham – 1. kolo

Verónica Cepedeová-Roygová vs Mihaela Buzarnescuová (12.6. o 12:00)

Rumunská kométa aktuálnej sezóny si zmeria v Nottinghame sily s útlou paraguajskou antukárkou. Práve povrchové preferencie budú podľa nás v tomto stretnutí kľúčovým faktorom hovoriacim v prospech Buzarnescuovej. Dokáže hrať aktívnejšie, čo sa na tráve hodí. Cepedeová-Roygová je pomerne ortodoxná antukárka, ktorá je zvyknutá hrať defenzívnejšie. Nezanedbateľné faktory sú aj forma a momentálna výkonnosť, ktoré sú na strane Rumunky.

Tip: víťazstvo Buzarnescuovej

Kurz: 1,52

ATP 250 Hertogenbosch – 1. kolo

Stefanos Tsitsipas vs Tallon Griekspoor (12.6. o 12:30)

Na záver návrat do Holandska a pohľad na súboj dvoch mladíkov. Obaja prichádzajú z antuky, čo viac svetla do zápasu nevnáša. Spoliehame sa na kvalitný servis Griekspoora, ktorého bude hnať vpred aj publikum. Tallon má predpoklady, aby sa na tráve v budúcnosti presadzoval. Predpokladáme, že na tráve toho pred turnajom natrénoval dosť. Ťažko predpokladať, že by mali jednotlivé sety priniesť viac ako jeden brejk, dokonca je veľmi pravdepodobná aj skrátená hra.

Tip: Griekspoor v hendikepe +4,5 gemu

Kurz: 1,88

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

ATP Miami – odvážny tip na nečakaného víťaza

Zo západu letíme na východ, horúcu a suchú Kaliforniu meníme za slnečné a vlhké Miami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 − four =