štvrtok , marec 21 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Puigová potrápi vo Wu-chane svetovú dvojku
Foto: Twitter/Mónica Puigová

Tipérsky špeciál: Puigová potrápi vo Wu-chane svetovú dvojku

Po tradičné tipy sme sa dnes vybrali do Číny. Posvietili sme si na zaujímavý duel Caroline Wozniacka vs Mónica Puigová vo Wu-chane a pridali sme aj dve stretnutia zo Šen-čenu.

ATP 250 Šen-čen – 2. kolo

Albert Ramos-Viňolas vs Viktor Troicki (26.9. o 9:00)

Súboj dvoch tenistov, ktorí si priviezli do Číny mizernú formu. Ak nerátame daviscupovú dvojhru za rozhodnutého stavu, Ramos-Viňolas mal na konte osem prehier za sebou. V 1. kole to vyzeralo na ďalšiu, no odolal mečbalom a pripísal si skalp Seppiho. Ten by mu mal dodať potrebné sebavedomie. Hoci je Albert prioritne antukár, svoje si uhrá aj na vonkajších hardoch. Troicki už má najlepšie roky nepochybne za sebou. Posledný zápas vyhral v máji v Ríme. Potom prišli aj zdravotné problémy a v Šen-čene ťažil z toho, že mu García-López v prvom sete vzdal. Za zmienku stojí fakt, že Ramos-Viňolas vyhral tak jediný zápas na harde ako i na tráve. Zajtra by mal na tieto dva úspechy nadviazať.

Tip: víťazstvo Ramosa-Viňolasa

Kurz: 1,5

ATP 250 Šen-čen – 2. kolo

Jošihito Nišioka vs Denis Šapovalov (26.9. o 12:30)

Súboj talentov s diametrálne odlišným herným štýlom. Šapovalov sa spolieha na dobrý servis a priame údery, Nišioka má predovšetkým perfektný pohyb a nepríjemný liftovaný forhend. V jeho prípade je zas podanie najväčšia slabina. Na ázijskom harde však nemusí byť bez šance. Tieto podmienky mu mimoriadne svedčia, v Šen-čene zmietol z kurtu Bublika, Peliwa aj Kudlu. Denis naopak nepôsobí v poslednej dobe stopercentne. V zápasoch má výkyvy, čo ukázal minulý týždeň v Petrohrade proti Berrettinimu i Kližanovi, ale aj v šenčenskom 1. kole proti Ivaškovi. Jošihito mu podľa nás set dokáže vziať.

Tip: Nišioka vyhrá aspoň set

Kurz: 1,61

WTA Premier 5 Wu-chan – 3. kolo

Mónica Puigová vs Caroline Wozniacka (26.9. o 13:30)

Šiesty vzájomný zápas, v ktorom sa bude Puigová usilovať o vyrovnanie vzájomnej bilancie a nadviazanie na tohtoročný úspech z Miami. Je jasné, že Mónicin talent siaha až do top 10, no zatiaľ ho nedokázala pretaviť. V posledných mesiacoch však hrá v dobrej forme, ktorú demonštruje aj vo Wu-chane. Najmä dnešná demolácia Sasnovičovej vzbudzuje rešpekt. Wozniacka zvládla z posledných siedmich zápasov iba dva. Prehry s Makarovovou, Curenkovou či Giorgiovou sa pritom určite nečakali. Úvodnú wuchanskú súperku Petersonovú síce porazila s prehľadom, ale proti Portoričanke s obrovským potenciálom bude mať čo robiť. Minimálne set je v silách víťazky z poslednej olympiády.

Tip: Puigová vyhrá aspoň set

Kurz: 1,61

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

ATP Miami – odvážny tip na nečakaného víťaza

Zo západu letíme na východ, horúcu a suchú Kaliforniu meníme za slnečné a vlhké Miami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 + sixteen =