pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Sabalenková bude v obľúbenom Tchien-ťine suverénna
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Sabalenková bude v obľúbenom Tchien-ťine suverénna

Nádej umiera posledná. V duchu toho hesla môže Aryna Sabalenková stále veriť, že sa kvalifikuje na MS WTA Tour do Singapuru. V Tchien-ťine, kde obhajuje finále, potrebuje bezpodmienečne zvíťaziť.

WTA International Tchien-ťin – 1. kolo

Timea Bacsinszká vs Danielle Collinsová (9.10. o 5:30)

Repríza minulotýždňového súboja z Pekingu. Vtedy uspela v troch setoch Collinsová, ktorá je však len vlastným tieňom z úvodu roka. Bacsinszká sa tento rok vracia po zdravotných problémoch, a hoci pomaly, jej forma postupne rastie. Ako bývalá členka top 10 ešte určite má čo ponúknuť a jej súboj s americkou tenistkou bude znova úplne otvorený. Timea je skúsená tenistka, ktorá už veľmi dobre vie, čo bude na súperku platiť. Šance tak odhadujeme na 50:50, kurz na Švajčiarku preto má svoju hodnotu.

Tip: víťazstvo Bacsinszkej

Kurz: 2,12

WTA International Tchien-ťin – 1. kolo

Aryna Sabalenková vs Sofia Keninová (9.10. o 8:00)

Bieloruska Sabalenková patrí medzi najpríjemnejšie prekvapenia aktuálnej sezóny. Jej tenis je moderný, všetko si uhráva vlastnou aktivitou a pomáha jej aj výborné podanie. V Tchien-ťine obhajuje finále a zároveň má teoretickú šancu kvalifikovať sa na MS WTA Tour. Aktuálne má životnú formu. Vo Wu-chane získala pred dvoma týždňami, titul minulý týždeň v Pekingu skončila vo štvrťfinále na momentálne rovnako silnej Wang Čchiang. Niekoľko dní na oddych jej mohlo pomôcť. Keninová je veľký talent, ale stále je výkonnostne o úroveň nižšie. Vo Wu-chane podľahla Aryne 3:6, 3:6 a podobný výsledok možno očakávať aj zajtra.

Tip: víťazstvo Sabalenkovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,71

ATP Masters 1000 Šanghaj – 1. kolo

Denis Šapovalov vs Nikoloz Basilašvili (9.10. o 8:20)

Senzačný šampión z Pekingu Basilašvili sa bude pokúšať o ďalšie prekvapenie. Práve skutočnosť, že má za sebou nabitý program, môže hrať proti nemu. V závere sezóny sa únava často prejavuje dvojnásobne a Gruzínec na ňu môže doplatiť. Šapovalov je komplexný ľavák s kvalitným servisom a v podstate žiadnou úderovou slabinou. Jediné, čo ho občas limituje, je stabilita. Aj on hral síce v Tokiu do záverečnej fázy, ale predsa len mal o deň voľna viac. Navyše, jeho potenciál je väčší než Nikolozov. Nebyť skvelého vystúpenia gruzínskeho tenistu v Pekingu, kurzy by boli nastavené výraznejšie v prospech Denisa. Ten je okrem toho na veľkých turnajoch vždy silný, čo o jeho súperovi príliš neplatí.

Tip: víťazstvo Šapovalova

Kurz: 1,55

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Balázs a ďalší antukári na Roland Garros hladko vyhrajú

Kvalifikácia Roland Garros bude zajtra pokračovať ďalšími zápasmi 1. kola. Dôveru vkladáme do antukárov ako …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 − eleven =