utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Sabalenková je vo Wu-chane nezastaviteľná
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Sabalenková je vo Wu-chane nezastaviteľná

Vo Wu-chane a v Taškente sa rozhodne o turnajových víťazkách. Mužské podujatia majú na programe ešte len semifinálové stretnutia.

WTA International Taškent – finále

Anastasia Potapovová vs Margarita Gasparianová (29.9. o 9:00)

Ruské finálové derby v Taškente prinesie jednej z hráčok nečakaný titul. Potapovová je na úžasnom vzostupe a aj keď absolvovala v Taškente niekoľko náročných duelov, dnes umlčala pochybovačov hladkým triumfom nad Kozlovovou. Gasparianová sa tento rok vracia po zdravotných problémoch. Jej cesta do finále bola ešte tŕnistejšia. Má za sebou tri dlhé trojsetové maratóny, čo sa môže prejaviť aj na kondícii. Keď k tomu pripočítame jediný vzájomný duel, ktorý tento rok vyhrala 2:0 na sety mladšia Anastasia, vychádza nám znova ako favoritka.

Tip: víťazstvo Potapovovej

Kurz: 1,79

ATP 250 Čcheng-tu – semifinále

Joao Sousa vs Bernard Tomič (29.9. o 9:50)

Kontroverzný Tomič, zdá sa, znova hrá naplno. Tenista s potenciálom na top 10 začal na konci roka naháňať body, keďže sa chce v januári na Australian Open vyhnúť kvalifikácii. V Čcheng-tu podniká rozhodujúci útok. Tri kolá doslova vydrel, dnes však Augera-Aliassimeho doslova zmietol z kurtu. Zajtra môže spečatiť svoj návrat do top 100 víťazstvom nad obľúbeným súperom. So Sousom stratil v troch zápasoch jediný set, pričom vždy hrali rovnako ako zajtra na harde. Joao sa musel do semifinále prehrýzť tiež cez tri maratóny. Na jeho tenis bez výraznej zbrane by mal skvele servujúci Bernard v prípade poctivého prístupu vyzrieť.

Tip: víťazstvo Tomiča

Kurz: 1,98

WTA Premier 5 Wu-chan – finále

Aryna Sabalenková vs Anett Kontaveitová (29.9. o 13:00)

Dve mladé tenistky s veľkým talentom si to rozdajú o najcennejší kariérny titul. Sabalenková hrá už približne dva mesiace na úrovni hráčky top 10. Vo Wu-chane mala neľahký žreb, ale na jej skvelý servis a mimoriadnu agresivitu nenašli recept ani Svitolinová, Suárezová Navarrová, Cibulková či Bartyová. Aktivita zdobí aj Kontaveitovú, zajtra však bude musieť ukázať aj defenzívne schopnosti. Okrem Stephensovej s diskutabilnou formou čelila veľmi prijateľným súperkám. Zajtra ju čaká určite najťažší test, ktorý by nemala zvládnuť. Aryna si dokáže uhrávať body víťaznými údermi, čo bude kľúč k úspechu.

Tip: víťazstvo Sabalenkovej

Kurz: 1,49

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Silný príbeh: Patricia Maria Tigová – Po nekonečných problémoch návrat ako zo sna

Rumunka Patricia Maria Tigová sa tento rok v tichosti vrátila na okruh po vyše ročnej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 + 19 =