utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Šarapovová ukazuje špičkovú formu
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Šarapovová ukazuje špičkovú formu

Kanadské turnaje v Toronte a Montreale sa pomaly blížia do svojej záverečnej fázy, čo prináša čoraz zaujímavejšie konfrontácie tých najlepších. Dnes v analýzach Novak Djokovič, Kevin Anderson či Maria Šarapovová.

ATP Masters 1000 Toronto – 3. kolo

Iľja Ivaška vs Kevin Anderson (9.8. o 18:30)

Finalista Wimbledonu Anderson hrá prvý turnaj od tohto životného úspechu. V 1. kole bolo cítiť istú nerozohratosť. Proti Donskému však zápas otočil a dnes už možno očakávať výrazne istejší výkon. Severoamerické hardy Kevinovi z dlhodobého hľadiska mimoriadne vyhovujú. Ivaška dnes v noci prekvapil skalpom Harrisona. Ťažko očakávať, že podobný výkon zopakuje. Obor Anderson je už stabilný člen top 10. Kvalita by sa mala prejaviť a pretaviť do dvojsetového víťazstva.

Tip: víťazstvo Andersona 2:0 na sety

Kurz: 1,78

ATP Masters 1000 Toronto – 3. kolo

Stefanos Tsitsipas vs Novak Djokovič (9.8. o 18:30)

Po finalistovi Wimbledonu londýnsky šampión. Novak Djokovič je opäť vo fantastickej forme, v ktorej takmer nekazí a skvele sa pohybuje. Viacerí ho pasujú do roly najväčšieho favorita na všetkých severoamerických turnajoch. V Toronte začal proti Bašičovi trochu vlažnejšie, proti Polanskému už pri väčšej rozohratosti dominoval. Tsitsipas patrí medzi najväčšie súčasné talenty, no absolútnu špičku ešte nezvykne porážať. Azda s výnimkou Thiema, na ktorého si tento rok vyšliapol už dvakrát. „Nole“ v top forme je však na harde oveľa nebezpečnejší a vďaka bezchybnej medzihre by mal zvíťaziť 2:0.

Tip: Djokovič v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,67

WTA Premier 5 Montreal – 3. kolo

Maria Šarapovová vs Caroline Garciová (10.8. o 0:30)

Už po šiesty raz na seba narazia dve elitné hráčky forsírujúce útočný tenis. Caroline zvíťazila len na antuke, kde dokázala Mariu potrápiť aj v ďalších dvoch dueloch. Na harde zvíťazila Ruska v oboch prípadoch suverénne. V Montreale sa javí v neuveriteľnej forme. Karatančevová jej vzala tri, Kasatkinová len dva gemy! Pri maximálnej agresivite dokázala v oboch prípadoch výrazne eliminovať chyby. Garciová sa v poslednom období trápi. V Kanade vydrela postup cez Rybárikovú, v prestrelkách od základnej čiary by ju ale mala ruská kráska pretlačiť.

Tip: víťazstvo Šarapovovej

Kurz: 1,57

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Silný príbeh: Patricia Maria Tigová – Po nekonečných problémoch návrat ako zo sna

Rumunka Patricia Maria Tigová sa tento rok v tichosti vrátila na okruh po vyše ročnej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × two =