štvrtok , marec 21 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Serena mieri do finále, vyrovnaná prestrelka mladých pušiek
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Serena mieri do finále, vyrovnaná prestrelka mladých pušiek

V semifinále US Open sa na radosť domácich fanúšikov objavia dve Američanky. Postúpi Serena Williamsová do ďalšieho grandslamového finále? Ako dopadne bitka mladých pušiek? Trojlístok tipov dopĺňame štvorhrou.

US Open – semifinále

Mike Bryan/Jack Sock vs Juan Sebastián Cabal/Robert Farah (6.9. o 19:20)

Legendárny Mike Bryan v posledných rokoch trochu stagnoval po boku brata Boba. Jeho zranenie mu umožnilo dať sa dokopy s mladším, lepšie riternujúcim krajanom. Jack hrá síce v singli mizerne, ale v debli je to o inom. V tomto zložení vyhrali Američania Wimbledon, a hoci pred US Open trochu tápali, tu ešte nestratili ani set. Veľmi dobre sa dopĺňajú a vzájomne kompenzujú svoje nedostatky. Cabal s Farahom mali podobne nevýraznú americkú prípravu. Na US Open odohrali trojsetovú bitku proti Dodigovi s Granollersom, inak sú presvedčiví. V prospech Bryana so Sockom hovorí domáce prostredie a mali by profitovať aj zo zraniteľného podania Juana Sebastiána, ktoré môže byť kľúčovým aspektom.

Tip: víťazstvo páru Bryan/Sock

Kurz: 1,67

US Open – semifinále

Serena Williamsová vs Anastasija Sevastovová (7.9. o 1:00)

Serena je na domácom Grand Slame ako znovuzrodená. Po nevýrazných prípravných turnajoch tu mala menšie problémy len proti Kanepiovej a na začiatku duelu proti Karolíne Plíškovej. Predovšetkým servisom si opäť pomáha tak, ako v časoch svojej absolútnej dominancie. Sevastovová patrí medzi tenistky so skvelým pohybom a variabilitou. Pre Serenu môžu byť zmeny rytmu nepríjemné, no razancia Lotyškiných úderov nie je dostatočná. Pravdepodobne bude v príliš hlbokej defenzíve na to, aby mohla zmenami rytmu určovať charakter výmen. Proti Stephensovej mala situáciu výrazne uľahčenú, keďže Sloane slabo podávala a jej tenis je založený skôr na trpezlivosti než agresivite.

Tip: víťazstvo Williamsovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,55

US Open – semifinále

Madison Keysová vs Naomi Osaková (7.9. o 2:15)

Dve stále ešte mladé tenistky s výborným podaním a mimoriadne agresívnym prístupom od základnej čiary. Obe hrajú na US Open vo výbornej forme, pričom väčšmi vyčnievajú výkony Osakovej. S výnimkou Sabalenkovej naložila všetkým súperkám debakle. Keysová je na tom podobne, potrápila ju len Kruničová. Napriek tomu sa zatiaľ javí ako náchylnejšia na chyby Madison, čo predviedla aj dnes v noci proti Suárezovej Navarrovej. Zostáva v pozícii favoritky, no určite ju nečaká nič jednoduché. Devízou Naomi je i mentálne nastavenie, na kurte pôsobí veľmi pokojne. Vo vzájomnej bilancii síce prehráva 0:3, ale v top forme odohrá proti domácej tenistke rovnocennú partiu.

Tip: počet gemov viac ako 21,5

Kurz: 1,73

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

ATP Miami – odvážny tip na nečakaného víťaza

Zo západu letíme na východ, horúcu a suchú Kaliforniu meníme za slnečné a vlhké Miami. …

Komentáre

  1. Ja by som sa chcel spytat ci si vediete aj statistiku ako sa vam v tipoch dari? za posledne tri mesiace alebo tak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

8 − 4 =