piatok , marec 22 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Sock by sa konečne mohol chytiť
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Sock by sa konečne mohol chytiť

Veľké ázijské turnaje budú zajtra pokračovať zápasmi 1. kola. Medzi mužmi. Ženy sa v Pekingu pustia už do stretnutí 2. kola.

ATP 500 Tokio – 1. kolo

Maximilian Marterer vs Frances Tiafoe (2.10. o 5:00)

Japonská metropola bude dejiskom bitky mladíkov. Keď sa stretli vlani v Cincinnati, vyhral Frances v dvoch setoch. A favorizujeme ho aj teraz. Momentálne podáva pomerne stabilné výkony a prehráva zväčša iba s rebríčkovo vyššie postavenými súpermi. Hard jeho útočnej hre svedčí. Podobné tvrdenie možno vyriecť aj o Martererovi, v jeho prípade je však forma mizerná. Nevyhral už štyri zápasy za sebou, pričom Istomin, Klahn či Berankis boli súperi z kategórie hrateľných.

Tip: víťazstvo Tiafoea

Kurz: 1,62

ATP 500 Peking – 1. kolo

Jack Sock vs Nikoloz Basilašvili (2.10. o 9:10)

Jack Sock a aktuálna sezóna sú nefungujúce spojenie. Komplexný tenista s výborným podaním má pred sebou dôležité posledné turnaje, na ktorých bude bojovať nielen o udržanie v top 20, ale dokonca v top 100. Body z Pekingu by sa mu určite zišli. Cesta za nimi vedie cez Gruzínca, ktorému sa pokúsi odplatiť porážku z 2. kola US Open. Nikoloz síce prežíva najlepšiu sezónu kariéry, no je to hráč bez výrazných zbraní. Jack odohral pomerne slušný zápas v Laver Cupe proti Edmundovi a zlepšenie by mohol zajtra potvrdiť. Basilašvili naposledy hladko prehral s podobne sa trápiacim Querreym.

Tip: víťazstvo Socka

Kurz: 1,96

WTA Premier Mandatory Peking – 2. kolo

Danielle Collinsová vs Naomi Osaková (2.10. o 10:00)

Japonka Osaková má už v podstate istý štart na MS WTA Tour v Singapure, a tak môže hrať bez stresu. Z posledných 12 zápasov vyhrala 11, jedinú prehru s Karolínou Plíškovou navyše možno čiastočne pripísať chorobe. V Pekingu zdolala agresívna Osaková v 1. kole Kazašku Dijasovú 2:0 na sety. Collinsovej forma má zostupnú formu, veď z ostatných ôsmich duelov zvládla iba dva. V Číne začala skalpom Bacsinszkej, ktorá je však primárne antukárka, po zranení je navyše stále mimo formy. Špičkovo hrajúca japonská tenistka by jej nemala dať šancu.

Tip: víťazstvo Osakovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,51

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Auger-Aliassime potvrdí výbornú formu

Na miamské dianie si posvietime aj dnes. Podmienky na Floride prajú hráčom obľubujúcim pomalšie povrchy. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 − 5 =