utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Sock si v Paríži vypije kalich horkosti do dna
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Sock si v Paríži vypije kalich horkosti do dna

Ak by sme otvorili tému najväčšie sklamanie roka, asi by väčšine napadol Jack Sock. Zajtra pravdepodobne svoje trápenie zavŕši v Paríži, kde obhajuje titul.

WTA 125K Bombaj – 1. kolo

Olga Danilovičová vs Danka Koviničová (31.10. o 11:30)

Mladučká Srbka Danilovičová patrí medzi najväčšie svetové talenty. Tento rok sa zo 465. miesta posunula na hranicu top 100. Vďaka výbornému podaniu a schopnosti diktovať tempo jej tvrdý povrch svedčí, hoci toho medzi ženami odohrala oveľa viac na antuke. Čiernohorka Koviničová je antukárka, ktorej sa vôbec nedarí. Aktuálne balansuje na rozhraní druhej a tretej stovky. Do Bombaja pricestovala po sérii antukových turnajov, čo jej tiež nepridá. Olga by si s ňou mala vďaka aktívnejšiemu prístupu poradiť v dvoch setoch.

Tip: víťazstvo Danilovičovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,71

ATP Masters 1000 Paríž – 2. kolo

Richard Gasquet vs Jack Sock (31.10. o 13:40)

Domáci matador Gasquet sa aj tento rok udržal v širšej špičke vďaka stabilným výkonom. Hráčov slabších či bez formy zdoláva pravidelne. Včera nepovolil set Šapovalovovi a jasne ukázal, že má v závere roka dosť síl i vôľu pobiť sa doma o pekný výsledok. Jeho tenis je komplexný, dominuje mu však najmä skvelý jednoručný bekhend. Sock vyhral tento rok vrátane Hopman Cupu iba osem dvojhier! Na kurte je nervózny, kazí aj jednoduché údery od základnej čiary a oprieť sa nevie ani o tradične kvalitný servis. Bolo by veľkým šokom, ak by sa chytil práve v Paríži proti skúsenému Richardovi, ktorý presne vie, ako ho vo výmenách ešte viac zdeptať.

Tip: víťazstvo Gasqueta v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,75

ATP Masters 1000 Paríž – 2. kolo

Fabio Fognini vs Márton Fucsovics (31.10. o 16:20)

Talian Fognini má za sebou životnú sezónu, ale v jej závere trpí. Už niekoľko mesiacov bojuje so zranením členka, ktoré sa zhoršuje. Naposledy vo Viedni prehral v 2. kole práve s Fucsovicsom a priznal, že s pribúdajúcim časom nemohol behať, a momentálne už pred turnajmi vôbec netrénuje. Práve pohyb je pritom v jeho hre veľmi dôležitý. Márton patrí podobne ako jeho skúsenejší súper medzi nevyspytateľných borcov. Má však správne zbrane do haly a tento rok sa výrazne stabilizoval. Dnes sa v Paríži rozohral proti Pairovi, ktorého zdolal 6:4, 6:4. Zajtra by mal zvládnuť aj limitovaného Fogniniho.

Tip: víťazstvo Fucsovicsa

Kurz: 1,74

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Gasquet si postup bude musieť vydrieť

Hamburg, Gstaad a Palermo – z týchto destinácií prinášame tenisové tipy. Sara Erraniová sa s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 4 =