utorok , apríl 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Špecifická Bogota a rýchly Houston
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Špecifická Bogota a rýchly Houston

Rozbiehajú sa nové turnaje. Na úsvite antukovej sezóny sú poriadne špecifické, keďže Bogota aj Houston majú svoje vlastné pravidlá.

WTA International Lugano – 1. kolo

Svetlana Kuznecovová vs Mona Barthelová (9.4. o 17:30)

Na antuke v Lugane pokračuje návrat ruskej hviezdy. Práve tento povrch by ju mohol „nakopnúť“. Je jej najobľúbenejší, a hoci má už 32 rokov, určite sa ešte po zranení „chytí“. Útočne ladená, no pomerne nekonzistentná Nemka je ideálna súperka na úvod. Svetlana má síce tento rok dve prehry z dvoch štartov, no lepší pohyb a úderová istota, vracajúca sa každým zápasom, prevážia pomyselné misky váh na jej stranu. Barthelová navyše disponuje negatívnou sezónnou bilanciou 5:8.

Tip: víťazstvo Kuznecovovej

Kurz: 1,8

WTA International Bogota – 1. kolo

Anna Blinkovová vs María Camila Osoriová (9.4. o 20:00)

V Kolumbii, 2640 metrov nad morom, sa rozohráva veľmi špecifický turnaj. Práve vďaka výške ovplyvňujúcej odskok loptičky sa rebríčkové rozdiely strácajú. Blinkovová, talentovaná Ruska, je favoritka, ale bude mať čo robiť. V podobných podmienkach ešte nehrala. Domáca Osoriová tento problém riešiť nemusí. Okrem toho, vo veku 16 rokov je svetová šestka juniorského rebríčka. Obrovský potenciál, domáce (špecifické) prostredie nahrávajú do karát tomu, že nás čaká vyrovnaný duel.

Tip: Osoriová v hendikepe +6,5 gemu

Kurz: 1,84

ATP 250 Houston – 1. kolo

Bjorn Fratangelo vs Jordan Thompson (10.4. o 1:00)

Jediný americký antukový turnaj je absolútne jedinečný. Miestna „gaštanová antuka“ je veľmi rýchla. Titul tu už brali John Isner či Steve Johnson. V minulosti tu uhral kolo aj Lukáš Lacko, čo je pri jeho vzťahu k antuke vzácne. Marcos Baghdatis tu zdolal 6:0, 6:0 Diega Schwartzmana. Je jasné, že tento turnaj v podstate nie je antukový, čo mierne favorizuje Thompsona. Na rýchlom povrchu je silný a pri súčasnom nastavení kurzov sa naňho oplatí staviť.

Tip: víťazstvo Thompsona

Kurz: 2,23

Sledujte zápasy zo všetkých tohtotýždňových turnajov naživo na TV Tipsport.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slovenský týždeň: Cibulková so sladkou rozlúčkou, skvelá Kučová

Uplynulý víkend patril našim ženám, ktoré vyšperkovali dovtedy ničím výnimočný týždeň. Dominika Cibulková sa dočkala …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 + twelve =