sobota , január 19 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Starí známi v Rotterdame aj pohľad do New Yorku
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Starí známi v Rotterdame aj pohľad do New Yorku

BRATISLAVA – Dnes sme zašli po všetky tri tipy na mužský okruh. Dva pochádzajú už z nočných duelov v New Yorku, tretí zo semifinále v Rotterdame.

ATP 250 New York – štvrťfinále

Radu Albot vs Kei Nišikori (17.2. o 1:35)

Japonský tenista sa po zranení zlepšuje každým zápasom. Dokázal už triumfovať na challengeri v Dallase a v milovanom New Yorku nedal šancu Rubinovi a najmä Donskému. Proti Rusovi skvele servoval a v medzihre sa viditeľne priblížil svojej starej forme. Albot postupom do štvrťfinále prekvapil. Sú však za tým víťazstvá nad nevýrazným Fratangelom a trápiacim sa Isnerom. Výkonnostný rozdiel medzi touto, typologicky trochu podobnou dvojicou, je obrovský a Kei s prehľadom zvíťazí.

Tip: víťazstvo Nišikoriho a počet gemov menej ako 21,5

Kurz: 1,77

ATP 250 New York – štvrťfinále

Kevin Anderson vs Frances Tiafoe (17.2. o 2:50)

Na záver programu šláger. Juhoafrický obor si zmeria sily s domácou mladou puškou. Kevin má na New York krásne spomienky, vlani bol vo finále US Open. Aktuálnu sezónu otvoril výborne. V Melbourne síce prehral v 1. kole s Edmundom, no ten predviedol napokon jazdu snov. Herne je na tom Juhoafričan veľmi dobre. Tiafoe má tiež kvalitné podanie a spolieha sa na nátlakovú hru od základnej čiary. Momentálne sa trochu hľadá. Nedávno prehral s Kecmanovičom či McDonaldom, na aktuálnom podujatí mu dali zabrať Korda i Sela. Anderson však máva v zápasoch aj slabšie momenty a nemal by zvíťaziť hladko. Jeho riterny nie sú také kvalitné, aby bez problémov brejkol húževnatého Američana. Volíme preto znova kombinovaný tip.

Tip: víťazstvo Andersona a počet gemov viac ako 22,5

Kurz: 2,67

ATP 500 Rotterdam – semifinále

David Goffin vs Grigor Dimitrov (17.2. o 15:00)

Belgičan a Bulhar, obaja členovia top 10, toho proti sebe odohrali už dosť. Vrátane starších zápasov z menších podujatí vedie vo vzájomnej bilancii Dimitrov 8:1. Jeho variabilný tenis podporený dobrým podaním Davidovi nesedí. Rovnako ako ten Federerov. Oboch už síce zdolal, ale nedokáže ich zdolávať často. Grigorovi v Rotterdame graduje forma a zajtra by mal nad obľúbeným súperom zvíťaziť. Kurz má stále zaujímavú hodnotu.

Tip: víťazstvo Dimitrova

Kurz: 1,65

Sledujte zápasy zo všetkých tohtotýždňových podujatí naživo na TV Tipsport.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Melbournská tipovačka s Niké: Líder v trháku

Australian Open má za sebou aj šiesty hrací deň. Vrcholí aj naša Melbournská tipovačka, ktorá …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen + 1 =