štvrtok , október 24 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Stávka na najzvláštnejšieho tenistu histórie
Foto: ITF/Susan Mullane

Tipérsky špeciál: Stávka na najzvláštnejšieho tenistu histórie

Aj dnes prinášame trojicu tipov z okruhu ITF. Veríme favoritom na čele s bizarne hrajúcim Kim Čcheong-euiom, do oka nám však padol aj vo výbornej forme hrajúci talent Youssef Hossam. Na záver sme skúsili jedno prekvapenie.

ITF Futures Islamabad – semifinále

Kim Čcheong-eui vs Čen Tchi (7. 12. o 7:00)

Na pakistanskom harde sa už bude bojovať o finále. Keďže sedí povrch obom, budeme sa opierať o formu i celkový prístup k tenisu. Taiwanský veterán Čen Tchi sa na sklonku kariéry sústredí na štvorhru, keďže singlový vlak mu uteká. V Islamabade mal nevídané šťastie na žreb, keď čelil iba trom domácim súperom, ktorí ho nemohli dostatočne preveriť. Khan mu napriek tomu vzal set. Kim Čheong-eui je tenisový unikát. Podáva ľavou i pravou rukou a z oboch strán hrá forhendy. Tento rok sa neúspešne snažil preraziť na challengeroch, na ITF okruhu však stále patrí medzi špičku. Tento týždeň nestratil v žiadnom zo šiestich setov viac ako štyri gemy a zajtra je výrazný favorit.

Tip: víťazstvo Kim Čcheong-euia

Kurz: 1,51

ITF Futures Káhira – štvrťfinále

Vít Kopřiva vs Youssef Hossam (7.12. o 9:00)

Domáci Hossam je najväčší egyptský talent 21. storočia. Napriek nižšiemu vzrastu má solídny servis, no hlavnými zbraňami sú kvalitné údery od základnej čiary. Medzi juniormi patril do top 10, ale finančné problémy mu výrazne komplikujú prechod medzi mužov. Vlani hral takmer výlučne doma a získal päť titulov. Tento rok je na tom finančne lepšie. Pred troma týždňami šokoval na challengeri v Bangalúre Albota. Minulý týždeň ovládol futures v Káhire a rovnako výsledok by si mal na domácej antuke zopakovať. Kopřiva nemá zďaleka taký potenciál a nie je vylúčené, že ITF okruh je jeho výkonnostný strop. Youssef doma nezaváha.

Tip: víťazstvo Hossama

Kurz: 1,56

ITF Káhira – štvrťfinále

Sandra Samirová vs Viktoriia Demová (7.12. o 9:00)

V Káhire zostávame, presúvame sa medzi ženy. Papierovou favoritkou je turnajová jednotka Samirová, ale jej výkony už štyri roky stagnujú. Zabetónovala sa na malých ITF turnajoch, z ktorých sem-tam nejaký vyhrá, ale výnimkou nie sú ani zakopnutia proti outsiderkám. Momentálne síce ťahá sedemzápasovú víťaznú šnúru, v nej sa však skrývajú stratené sety proti Zmauovej či Steurovej. Ukrajinka Demová sa dostala tento rok medzi 20 najlepších junioriek. Medzi ženami v podstate len začína zbierať skúsenosti, určite by však nemala za Samirovou výrazne výkonnostne zaostávať. V 1. kole nedala šancu inej nasadenej Egypťanke Alhussein Abdel Azizovej a prekvapiť môže aj zajtra.

Tip: víťazstvo Demovej

Kurz: 2,44

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Keysová v Ču-chaji zdramatizuje situáciu v tabuľke

Veľké ATP turnaje v Bazileji a Viedni pokračujú 2. kolom. Dominic Thiem na domácej pôde …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × four =