nedeľa , jún 16 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Stávka na veľké hviezdy budúcnosti
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Stávka na veľké hviezdy budúcnosti

Tohtotýždňové turnaje sa blížia k svojmu záveru. Dnes sme si vzali na paškál zápasy elitných hráčov/hráčok ako Venus Williamsová či Alexander Zverev.

WTA International Washington – štvrťfinále

Belinda Benčičová vs Andrea Petkovičová (3.8. o 20:00)

Benčičovej sme verili už včera. Po odstúpení Hibinovej však na 2. kolo nastúpiť nemusela. Nič to nemení na fakte, že sa vracia do formy. Štvrté kolo Wimbledonu aj gradujúci výkon vo Washingtone proti Dartovej to potvrdzujú. Petkovičová má najlepšie roky za sebou. Bývalá členka top 10 sa len zubami-nechtami drží v elitnej stovke, ale výrazné zlepšenie už očakávať nemožno. U Belindy rozhodne áno. Ani jedna tenistka nevyniká jednou konkrétnou zbraňou, no konzistentnejšia medzihra by mala prikloniť misky váh na stranu švajčiarskej reprezentantky. Navyše vedie vo vzájomnej bilancii 3:0 bez straty setu!

Tip: víťazstvo Benčičovej

Kurz: 1,55

ATP 500 Washington – štvrťfinále

Alexander Zverev vs Kei Nišikori (3.8. o 21:20)

Repríza vlaňajšieho semifinále prichádza o kolo skôr. Vtedy to bolo 6:3, 6:4 pre Alexandra a na jeho stranu sa prikláňame aj teraz. Už dnes je to azda najväčší vyzývateľ tria Federer, Nadal, Djokovič a jediné, čo ho limituje, sú problémy na Grand Slamoch. Na „menších“ podujatiach hrá skvele. Aj vo Washingtone prešiel do štvrťfinále bez straty setu. Jeho tenis je už v 21 rokoch bez veľkých slabín, hoci by pri svojej schopnosti hrať agresívne mohol častejšie zapájať prechody na sieť. Nišikoriho dlhodobo limituje výška a s tým spojený slabší servis. Formu má momentálne dobrú, ale práve tento faktor môže hovoriť na betóne opäť v prospech Nemca.

Tip: víťazstvo Zvereva

Kurz: 1,6

WTA Premier San José – štvrťfinále

Venus Williamsová vs Maria Sakkariová (4.8. o 4:00)

Súboj generácií v slnečnej Kalifornii. Venus je po lanskej sezóne snov v útlme a mnohí ju už odpisujú. Sama však vyhlasuje, že sa na tréningoch neustále snaží hľadať spôsoby ako zlepšiť svoju hru a na domácej pôde bude počas leta nebezpečná. Proti Watsonovej hrala v 2. kole najmä v rozhodujúcom sete špičkový tenis. Sakkariová prišla do USA bez formy, ale McHalovú a Babosovú zničila. Za týchto okolností určite nie je outsiderka. Šance sú 50:50, čo káže skúsiť stávku na kurzovo podhodnotenú Grékyňu.

Tip: víťazstvo Sakkariovej

Kurz: 2,21

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Bertensová v Hertogenboschi nezaváha

V dnešných tipoch sme si posvietili na finálové duely v Stuttgarte a Hertogenboschi. Po tretí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen + six =