nedeľa , august 18 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Stávka (takmer) na istotu a finálová bitka v Moskve
Foto: Jimmie48 Tennis Photography

Tipérsky špeciál: Stávka (takmer) na istotu a finálová bitka v Moskve

Dnes sme si pre vás pripravili trojicu tipov z Moskvy. Najprv sa pozrieme na finále WTA turnaja medzi Jabeurovou a Kasatkinovou. Zaujímavé sú aj semifinálové dvojice na ATP podujatí. Jeden zo zápasov ponúka tip, ktorý doposiaľ štatisticky nikdy nesklamal.

WTA Premier Moskva – finále

Daria Kasatkinová vs Ons Jabeurová (20.10. o 12:00)

Tenistky sa stretli doposiaľ iba v jednom vzájomnom dueli a to na olympiáde v Riu. Tento zápas sa skončil až v troch setoch triumfom Kasatkinovej. Favoritkou bude aj v tomto zápase Ruska, ktorá má s veľkými súbojmi viac skúseností. Naviac, bude chcieť po minuloročnom nezdare vo finále triumfovať pred domácim publikom. Na druhej strane kurtu však bude stáť Jabeurová, ktorá už v Moskve vyradila Stephensovú, Kontaveitovú aj Sevastovovú. Bude teda robiť všetko pre to, aby svoj životný turnaj zavŕšila víťazne. Môžeme teda očakávať, že minimálne jeden set favoritke uchmatne.

Tip: Zápas bude mať tri sety

Kurz: 2,37

ATP 250 Moskva – semifinále

Adrian Mannarino – Andreas Seppi (20.10. o 14:30)

Vo vzájomnej štatistike vedie 4:3 Seppi. Je však pozoruhodné, že každý zápas týchto dvoch tenistov doposiaľ skončil vo dvoch setoch. Dokonca sme nikdy nevideli ani tajbrejk. Posledné dve stretnutia mali zhodný výsledok 6:4, 6:4. Zatiaľ čo pred niekoľkými dňami v Šanghaji to bolo pre Seppiho, predtým v Antalyi 2017 zvíťazil Mannarino. Ani jeden z hráčov teda nikdy vo vzájomných dueloch nezískal viac ako dvanásť gemov. Môžeme očakávať, že aj tento zápas len potvrdí pravidlo.

Tip: Seppi získa menej ako 12,5 gemu

Kurz: 1,75

ATP 250 Moskva – semifinále

Karen Chačanov – Daniil Medvedev (20.10. o 16:00)

Jediný doterajší duel dvoch Rusov narodených v roku 1996 vyhral Medvedev. Bolo to vlani na Next Gen ATP Finals. Keď sa pozrieme na výkony oboch hráčov po US Open, ani u jedného nenájdeme veľké výkyvy. Medvedev sa len nedávno tešil po triumfe nad Nišikorim z Tokijského titulu. Chačanov to na žiadnom turnaji od US Open nedotiahol na viac ako jednu výhru. Už v tomto je Moskva výnimočná. Neprehral síce so žiadnym veľkým prekvapením (podobne ako Medvedev), nevezie sa však na takej „víťaznej vlne“ ako jeho súper.

Tip: Výhra Medvedeva

Kurz: 2,07

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Madison Keysová

Tenisové tipy: Keysová ukončí Kuznecovovej spanilú jazdu

Prestížny turnaj v Cincinnati dnes spozná svojich víťazov. Posvietili sme si na ženskú dvojhru. Dnes …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 + 11 =