utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Stephensová naďalej nenájde premožiteľku
foto: TASR

Tipérsky špeciál: Stephensová naďalej nenájde premožiteľku

Dnes sme si po dva tipy zašli na semifinálové stretnutia do Singapuru. Pozrieme sa však aj na Keia Nišikoriho, ktorý bol v predchádzajúcich dvoch vystúpeniach vo Viedni nezastaviteľný.

MS WTA Tour Singapur – semifinále

Kiki Bertensová vs Elina Svitolinová (27.10. o 10:00)

Tohtoročný Turnaj majsteriek je mimoriadne bohatý na trojsetové zápasy. Obe tenistky si v skupinovej fáze zahrali až dve stretnutia, ktoré šli do rozhodujúceho dejstva. Vzájomná bilancia hráčok je vyrovnaná 1:1. Prvý zápas, ktorý vyhrala Svitolinová, však odohrali ešte v roku 2016. Veľavravnejšie je tak hladké dvojsetové víťazstvo Bertensovej z tohtoročného Cincinnati. Keďže sa však Ukrajinka ukazuje na turnaji vo výbornej forme, určite Holanďanku takto ľahko do finále nepustí.

Tip: Zápas bude mať tri sety

Kurz: 2,27

Sloane Stephensová vs Karolína Plíšková (27.10. o 13:30)

Američanka je ženou veľkých zápasov. Veď až do tohtoročného finále French Open nikdy neokúsila finálovú prehru. Často jej nevyjde úvod turnaja a vypadne rýchlo. Keď sa však už rozohrá, je nezastaviteľná. Vo vzájomnej bilancii s Plíškovou vedie 2:1, hoci jej dva triumfy sú už poriadne bradaté. Ten posledný z nich prišiel ešte v roku 2015. Češka ju naopak porazila tento rok v Madride. Turnajom majsteriek však zatiaľ prechádza Stephensová ako nezdolaná. Má aj viac skúseností s veľkými titulmi, keďže vyhrala US Open a v nedeľu by tak nehrala o najväčší titul v kariére. Plíšková si zahrala v New Yorku taktiež jedno finále, ale titul z Turnaja majsteriek by bol pre ňu najcennejším. Viac skúseností s veľkými zápasmi môže obrátiť misky váh na stranu Stephensovej.

Tip: Víťazstvo Stephensovej

Kurz: 1,66

ATP 500 Viedeň – semifinále

Kei Nišikori vs Michail Kukuškin (27.10. o 14:00)

Nišikori sa v posledných dvoch zápasoch vo Viedni ukázal vo výbornej forme, stratil dovedna iba osem gemov a zdolal dokonca aj domácu hviezdu Dominica Thiema. Naviac, proti Kukuškinovi má skvelú bilanciu 8:0. Môžeme tak predpokladať, že ani dnes nezaváha. Keďže bol v doterajších zápasoch suverénny, na tento triumf mu tiež bude stačiť minimálny počet gemov, teda šesť v každom sete.

Tip: Nišikori získa menej ako 12,5 gemu

Kurz: 1,80

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Gasquet si postup bude musieť vydrieť

Hamburg, Gstaad a Palermo – z týchto destinácií prinášame tenisové tipy. Sara Erraniová sa s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 4 =