štvrtok , jún 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Suverénna Serena a finále štvorhry
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Suverénna Serena a finále štvorhry

Na Wimbledone sa zajtra rozhodne o víťazke ženskej dvojhry. Bude sa radovať Serena Williamsová alebo Angelique Kerberová? Ako dopadnú finálové bitky medzi deblistami.

Wimbledon – finále

Angelique Kerberová vs Serena Williamsová (14.7. o 15:05)

Repríza finále spred dvoch rokov. Vtedy vyhrala Serena 7:5, 6:3. Mnohé sa odvtedy zmenilo, ale výsledok môže byť podobný. Američanka sa zlepšuje od zápasu k zápasu. Kým s výborným podaním a diktovaním tempa sa počítalo, všetci videli jej pohyb ako kľúčovú slabinu. Williamsová sa však pohybuje na svoje pomery veľmi dobre. Kerberová je, samozrejme, v tomto smere lepšia, no to je to jediné. Rozhodujúci bude jej servis, ktorý nepatrí zďaleka medzi najlepšie na okruhu. Americká tenistka sa po ňom bude dostávať do zdrvujúcej ofenzívy a vo vzájomnej bilancii zvýši na 7:3.

Tip: víťazstvo Williamsovej 2:0 na sety

Kurz: 2,06

Wimbledon – finále

Raven Klaasen/Michael Venus vs Mike Bryan/Jack Sock (14.7. o 16:15)

Začnime pri americkej dvojici. Mike Bryan je legenda legiend a môže získať prvý titul po boku niekoho iného ako brata Boba. Spolu už neboli stroj na víťazstvá, no práve mladý dynamický Sock, ktorý dobre riternuje, je pri ňom výborná alternatíva. V Londýne ich trápili Krawietz s Miesom aj Inglot so Škugorom, ale Američania všetko ustáli. Klaasen s Venusom sú skôr deblisti z druhého sledu. Michael je najmä servisman, Raven je šikovný na sieti, ale jeho podanie môže byť najzraniteľnejšie. Sock i Bryan už wimbledonskú štvorhru ovládli a aj zajtra ich považujeme za favoritov.

Tip: víťazstvo páru Bryan/Sock

Kurz: 1,7

Wimbledon – finále

Barbora Krejčíková/Kateřina Siniaková Nicole Melicharová/Květa Peschkeová (14.7. o 18:15)

Krejčíková so Siniakovou by mali mať zajtra prevahu. Mladá komplexná dvojica vyhrala nedávno Roland Garros a napriek viacerým londýnskym komplikáciám útočí na ďalší veľký titul. Peschkeová s Melicharovou sú tak trochu senzáciou turnaja. Štyridsaťtriročná Květa už má najlepšie roky za sebou a na grandslamové finále čakala od Wimbledonu 2011! Jej podanie je dlhodobo najväčším limitom tejto dvojice, keďže urastená Nicole, Češka reprezentujúca USA, ho má skvelé. Tade bude viesť cesta, ktorou sa musí čisto český pár vydať. Forma aj kvality by mali byť momentálne na ich strane.

Tip: víťazstvo páru Krejčíková/Siniaková

Kurz: 1,59

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Komentár TS: Je Djokovič neohrozená jednotka alebo nás čaká zmena?

Novak Djokovič je tenisovým kráľom, no jeho výkony momentálne nie sú až také suverénne. Je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 + seventeen =