pondelok , marec 25 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Suverénna Siegemundová a pekné kurzy z Ameriky
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Suverénna Siegemundová a pekné kurzy z Ameriky

Dnešnú trojicu tipov sme dali dohromady na turnajoch v Lugane, Bogote a Houstone. Švajčiarsko i Kolumbia boli v posledných dňoch sužované dažďom, a tak sú na programe len zápasy 1. kola.

WTA International Lugano – 1. kolo

Laura Siegemundová vs Kathinka von Deichmannová (11.4. o 16:45)

Nemka Siegemundová sa tento rok vracia po zranení. Ak nechce prísť o miesto v top 100, potrebuje zbierať body. Antuka je jej dominantný povrch a napriek dlhej pauze hrá solídne. Naposledy v Charlestone zdolala Vichľancevovú a trápila Osakovú. Luganská antuka je ešte pomalšia, čo by jej malo hrať do karát. Lichtenštajnská tenistka je hráčka z okruhu ITF. Vo Švajčiarsku prekvapila v eliminácii víťazstvami and Vinciovou a Frechovou, no proti skúsenej Laure, ktorá patrí v top forme medzi širšiu svetovú špičku, by nemala mať šancu.

Tip: víťazstvo Siegemundovej 2:0 na sety

Kurz: 1,66

WTA International Bogota – 1. kolo

Valentini Grammatikopoulouová vs Miju Katová (11.4. o 17:05)

Na slabo obsadenej akcii v Bogote sa črtá šanca na dobrý výsledok aj pre hráčky z druhej stovky. Antuka je oveľa bližšia Grékyni s krkolomným menom. Rozohrala sa v kvalifikácii, kde zdolala Mrdežovú a Chromačevovú, čo nie sú horšie hráčky ako Katová. Japonka dosahuje lepšie výsledky vo štvorhre. Singlové úspechy zaznamenáva najmä na hardových ITF podujatiach. Pri jej výške 156 cm môže byť problém aj vysoký odskok, ktorý je pre vysokú nadmorskú výšku charakteristický.

Tip: víťazstvo Grammatikopoulouovej

Kurz: 1,8

ATP 250 Houston – 2. kolo

Tennys Sandgren vs Nicolás Kicker (11.4. o 19:05)

Na rýchlej antuke v Houstone je súboj 2. kola úplne otvorený. Sandgren vstúpil do turnaja hladkým víťazstvom nad Kavčičom, Kicker nedal šancu Youngovi. Zaujímavé je, že vlani v Prostějove zvíťazil na pomalšej antuke Američan. Má lepší servis, celodvorcovejšie pojatie a špecifické podmienky turnaja by mu mohli sadnúť viac. V kurze vyše 2 sa oplatí vyskúšať stávku na jeho triumf.

Tip: víťazstvo Sandgrena

Kurz: 2,11

Sledujte zápasy zo všetkých tohtotýždňových turnajov naživo na TV Tipsport.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slovenský týždeň: Kužmová s cenným skalpom, potešili aj ďalší

Naše dievčatá si po sklamaní z Indian Wells v Miami čiastočne napravili chuť. Najväčšmi vynikla …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 − 3 =