nedeľa , august 18 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Suverénny Edmund aj ťažký návrat Isnera
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Suverénny Edmund aj ťažký návrat Isnera

Dnes sme si vzali opäť na mušku tri halové ATP turnaje. Do akcie zasiahnu talentovaní hráči ako Kyle Edmund či Nick Kyrgios alebo ostrieľaný matador John Isner.

ATP 250 Štokholm – 2. kolo

John Isner vs Bradley Klahn (18.10. o 18:30)

Americké derby v Štokholme sľubuje minimálne na začiatku vyrovnaný boj. Obaja si vedia pomôcť servisom, pričom ten Isnerov je v podstate neprelomiteľný. John však nehral od Laver Cupu, a tak istý čas potrvá, kým nájde aký-taký rytmus aj na riterne. Bradleymu v tomto smere výrazne pomáha aj fakt, že je ľavák. Doterajšie dve vzájomné merania síl priniesli v prvom sete vždy tajbrejk, ktorý je viac ako pravdepodobný aj zajtra. Rozohratejší Klahn bude v medzihre spočiatku určite lepší.

Tip: počet gemov v 1. sete viac ako 10,5

Kurz: 1,91

ATP 250 Moskva – 2. kolo

Nick Kyrgios vs Mirza Bašič (18.10. o 19:00)

Kontroverzný Nick má všetky predpoklady byť stabilnou súčasťou top 10, no zatiaľ ho brzdí vlastná hlava. Úderovo je však svetová extratrieda. Delový servis, forhend i skvelá technika. V Moskve zdolal na úvod v troch setoch kvalitného Rubľova. Zajtra ho čaká ľahší súper. Bosniak má síce halové podmienky rád, no od apríla je len tieňom toho Bašiča, ktorý vo februári triumfoval v Sofii. Na posledných turnajoch nestačil na Južného, Milojeviča a Majchrzaka. Ak Kyrgios zápas vyložene neodflákne, nemôže mať s postupom žiadne starosti. Výkonnostný rozdiel je obrovský.

Tip: víťazstvo Kyrgiosa v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,59

ATP 250 Antverpy – 2. kolo

Kyle Edmund vs Albert Ramos-Viňolas (18.10. o 19:50)

Mladý Brit Edmund hrá tento rok pomerne konzistentne. S vyložene slabšími súpermi prehráva len zriedka. Hala jeho aktívnemu tenisu podporenému dobrým podaním svedčí, navyše má solídnu formu. Z Ázie si priviezol pekinské semifinále a šanghajské štvrťfinále. Najmä na druhom spomínanom turnaji pôsobil ako favorit veľmi isto. Zajtra by to mal potvrdiť proti španielskemu antukárovi, ktorého forma je mizerná. Ramos-Viňolas má halovú kariérnu bilanciu 18 výhier, 42 prehier. V Antverpách zdolal na úvod veterána Roberta, čo však nie je dostatočne výpovedný výsledok. Kyle mu nedá šancu.

Tip: víťazstvo Edmunda v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,71

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Madison Keysová

Tenisové tipy: Keysová ukončí Kuznecovovej spanilú jazdu

Prestížny turnaj v Cincinnati dnes spozná svojich víťazov. Posvietili sme si na ženskú dvojhru. Dnes …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen + fifteen =