nedeľa , február 17 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Tiafoe vyradí v Houstone obhajcu titulu
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Tiafoe vyradí v Houstone obhajcu titulu

Dnešná trojica tipov sa zameriava na naše obľúbené turnaje v Houstone a Bogote. Na americkej antuke sa podľa nás Frances Tiafoe postará o vyradenie obhajcu titulu, v Kolumbii vkladáme nádeje do domácich tenistiek.

WTA International Bogota – 2. kolo

María Fernanda Herazová Gonzálezová vs Magda Linettová (12.4. o 18:30)

Kolumbijčanky zatiaľ potvrdzujú, že domáce vysokohorské podmienky sú pre nich veľká výhoda. Herazová Gonzálezová zaskočila Martincovú a prvýkrát postúpila do 2. kola WTA turnaja. Tam už by mala nájsť svoju premožiteľku. Linettová ukončila víťazstvom nad Rodinovou sériu štyroch prehier. Je to o triedu lepšia hráčka, čo úplne nezmažú ani špecifické podmienky. Neočakávame však žiadny veľký debakel. Niekoľko gemov si domáca tenistka aj za pomoci búrlivých fanúšikov pripíše.

Tip: víťazstvo Linettovej a počet gemov viac ako 16,5

Kurz: 1,62

ATP 250 Houston – 2. kolo

Frances Tiafoe vs Steve Johnson (12.4. o 19:05)

Houstonská antuka uvidí zaujímavé americké derby. Obaja tenisti sú známi dobrým podaním a útočným pojatím. Forma hovorí v prospech Tiafoa, ktorý má razantnejšie základné údery. Nedávno získal titul v Delray Beach, v Miami postúpil do 4. kola, v Houstone nedal v 1. kole šancu McDonaldovi. Johnson je síce obhajca titulu, no trochu sa hľadá. Trápi sa na bekhende, robí dosť chýb. V 1. kole otočil s vypätím všetkých síl súboj proti Escobedovi. Kvalitatívne lepší Tiafo by mal byť priveľké sústo.

Tip: víťazstvo Tiafoa

Kurz: 1,63

WTA International Bogota – 2. kolo

Emiliana Arangová vs Jasmine Paoliniová (12.4. o 20:00)

Návrat do Kolumbie. Sedemnásťročnej Arangovej sme v 1. kole verili, že potrápi Cepedeovú Roygovú a napokon dokonca zvíťazila. Variabilná tenistka s výborným forhendom a solídnou hrou na sieti je členka Bollettieriho akadémie, čo je samo osebe znak kvality. Dnes sú kurzy nastavené pomerne nepochopiteľne. Talianka Paoliniová nemá taký potenciál a zatiaľ sa profiluje ako večná členka druhej svetovej stovky. Tento rok má bilanciu 10:10 a ani jej hladké víťazstvo v 1. kole nad Cabrerovou netreba preceňovať. V domácom prostredí nie je Emiliana bez šance.

Tip: počet vyhraných setov Arangovej viac ako 0,5/víťazstvo Arangovej

Kurz: 2,16/4,24

Sledujte zápasy zo všetkých tohtotýždňových turnajov naživo na TV Tipsport.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Trojlístok z Dubaja

Náš dnešný výber tipérskych odporúčaní ma čisto dubajskú príchuť. V Spojených arabských emirátov štartuje hlavná …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × two =