pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Úspechy favoritov v debli, aj veľká bitka
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Úspechy favoritov v debli, aj veľká bitka

Zajtra sa vykryštalizuje zoznam semifinalistov Turnaja majstrov. V hre sú stále všetci, veľa napovie už úvodný zápas Alexander Zverev vs John Isner.

Turnaj majstrov Londýn – skupina Knowles/Nestor

Oliver Marach/Mate Pavič vs Lukas Kubot/Marcelo Melo (16.11. o 13:00)

Situácia je pred posledným kolom zápasov taká, že Kubot s Melom potrebujú čo najvýraznejšie víťazstvo, aby oživili šance na postup. Sú však v hernej kríze, set ešte na turnaji nezískali. Obaja sú až príliš zraniteľní na servise. Najlepší pár sezóny Marach/Pavič tiež nemá ideálnu druhú polovicu roka, v Londýne však už má na konte skalp Herberta s Mahutom. Doterajšie tri vzájomné zápasy síce patrili Kubotovi s Melom, no momentálne forma hovorí v prospech ich súperov. Je pomerne nepravdepodobné, že by sa pri takýchto vyrovnaných tandemoch zrodila séria štyroch víťazstiev jednej dvojice.

Tip: víťazstvo Maracha s Pavičom

Kurz: 1,75

Turnaj majstrov Londýn – skupina Gugu Kuertena

Alexander Zverev vs John Isner (16.11. o 15:00)

Aj z tejto dvojice majú šancu na postup obaja. Reálnejšiu Zverev. Isner musí zvíťaziť 2:0 a ani to mu ešte postup negarantuje. V Londýne nehrá vôbec zle, no Djokovič je momentálne iná liga a proti Čiličovi prehral na maličkostiach. Nemec mal proti Chorvátovi viac šťastia v kľúčových momentoch, od Novaka dostal tvrdú lekciu. V jeho hre je dosť chýb, na riterne nie je taký nebezpečný ako by bolo proti „Big Johnovi“ potrebné. Je možné, že sa v tomto súboji dlháňov brejku vôbec nedočkáme. Rovnako reálne sú tri sety.

Tip: počet gemov viac ako 24,5

Kurz: 1,74

Turnaj majstrov Londýn – skupina Knowles/Nestor

Mike Bryan/Jack Sock vs Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut (16.11. o 18:45)

Večer už bude jasné, aký výsledok jednotlivá dvojice potrebujú. Zatiaľ sa na tento turnaj pozeráme bez špekulácií a kalkulácií. Bryan so Sockom sú pre nás obrovskí favoriti. Sú to muži veľkých podujatí, ktorí tento rok ovládli Wimbledon i US Open. Na Turnaji majstrov zatiaľ nestratili set. Na kurte sa skvele dopĺňajú. Jack reprezentuje výborný servis i kvalitný ritern. Mike je zas dominantný na sieti, na príjme však dokáže potiahnuť aj on. Francúzi od Roland Garros stagnujú. Ich „singlista“ Herbert zaostáva v jednotlivých herných činnostiach za Sockom, deblovo vybrúsenejší Mahut zas nemá kvality Bryana. Voľba tak padá na Američanov.

Tip: víťazstvo Bryana so Sockom

Kurz: 1,62

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Prelomí konečne Nadal tohtosezónne prekliatie?

Aj dnes sme si pre vás pripravili tipérske odporúčania. Čaká nás neuveriteľný 54. diel rivality …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × two =