utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: V bitke o čuchajské semifinále uspeje Sevastovová
Foto: Twitter/WTA Elite Trophy

Tipérsky špeciál: V bitke o čuchajské semifinále uspeje Sevastovová

Na prestížnom turnaji v Paríži sa budú rozdávať semifinálové miestenky. Rovnako na ženskom podujatí v Ču-chaji, kde budú diváci svedkami priamych súbojov o postup zo skupiny.

WTA Elite Trophy Ču-chaj – Kaméliová skupina

Anastasija Sevastovová vs Garbine Muguruzová (2.11. o 9:15)

Na jednej strane behavá a variabilná Lotyška, ktorá zažila životnú sezónu, na strane druhej jedna z najagresívnejších hráčok sveta, ktorej však rok 2018 vôbec nevyšiel. Víťazka berie všetko. Konkrétne semifinálovú miestenku. Obe už majú s veľkými zápasmi skúsenosti, vo vzájomnej bilancii vedie Muguruzová 2:1. Tentoraz sa však prikláňame na opačnú stranu. Garbine je len tieň niekdajšej svetovej jednotky a chyby často prevyšujú víťazné údery. Sevastovová ju bude svojím pohybom a zmenami rytmu nútiť k ťažkým úderom navyše, čo by mohlo sláviť úspech. Kurz na Anastasiju je zaujímavý.

Tip: víťazstvo Sevastovovej

Kurz: 2,14

WTA 125K Bombaj – štvrťfinále

Lu Ťia-ťing vs Dalila Jakupovičová (2.11. o 12:45)

Číňanka Lu Ťia-ťing má už 28 rokov, no celú kariéru balansuje na hranici druhej a tretej stovky rebríčka. Jej potenciál vyššie nesiaha a samotný postup do bombajského štvrťfinále je senzačný. Zdolala Jorovičovú a Hibinovú. Závery sezón sú však špecifické a niektoré hráčky už nemajú dosť síl. O Jakupovičovej to, zdá sa, neplatí. Aktuálne je na svojom renkingovom maxime v podobe 73. miesta a chce ísť ešte vyššie. Kudermetovovej ani Šaripovovej nedala v Indii šancu. V suverénnych výkonoch bude podľa nás pokračovať aj zajtra a nadviaže na triumf 2:0 z jeibného vzájomného zápasu v Tchaj-peji 2017.

Tip: víťazstvo Jakupovičovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,71

ATP Masters 1000 Paríž – štvrťfinále

Marin Čilič vs Novak Djokovič (2.11. o 19:30)

Dvaja starí známi na seba narazia už po 18. raz a bilancia hovorí v pomere 15:2 pre Djokoviča. Za zmienku však stoja posledné tri duely. V Paríži 2016 aj Queense 2018 vyhral Čilič, v Cincinnati 2018 Djokovič až v troch setoch. Momentálne majú už obaja splnený cieľ, s ktorým do Paríža prišli. Novak bude v pondelok svetová jednotka, Marin prenikol na Turnaj majstrov. Forma pred turnajom hovorila jasne v prospech Srba, ale rýchly povrch a väčšia uvoľnenosť, ktorú z Chorváta vo Francúzsku cítiť, v kombinácii s jeho obávaným servisom sľubujú, že debakel neuvidíme.

Tip: Čilič v hendikepe +4,5 gemu

Kurz: 1,65

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Gasquet si postup bude musieť vydrieť

Hamburg, Gstaad a Palermo – z týchto destinácií prinášame tenisové tipy. Sara Erraniová sa s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two − two =